Łóżko kosmetyczne: 5 funkcji, które musi spełniać

Łóżko kosmetyczne bez wątpienia jest jednym z najważniejszym elementów wyposażenia każdego z gabinetów kosmetycznych. Odpowiednio dobrane łóżko kosmetyczne będzie służyć długimi latami. Jak wybrać odpowiedniej jakości sprzęt do gabinetu kosmetycznego?

Łóżko kosmetyczne w Twoim salonie: dobierz kolor tapicerki

W pierwszej kolejności musimy sobie odpowiedzieć na pytanie - jak dokładnie będziemy tego łóżka używać? Czy zależy nam na tym, aby było ono składne i przenośne, a może szukamy jednak rozwiązania bardziej stacjonarnego? Jakie zabiegi zamierzamy wykonywać?

Na rynku mamy dostępnych bardzo dużą liczbę łóżek. Między sobą różnią się materiałem, zastosowaniem czy też mechanizmem. Warto powiedzieć o trzech głównych rodzajach łóżek kosmetycznych.

Jest to łóżko składane, mechaniczne oraz elektryczne. Łóżko składane służy najczęściej kosmetyczkom, które pracują w domu klienta czy też na pokazach, szkoleniach oraz na wyjazdach różnego rodzaju. Jest to wręcz genialne rozwiązanie dla mniejszych gabinetów kosmetycznych czy też dla miejsc, gdzie z przeróżnych powodów należy dzielić swoją przestrzeń do pracy.

Łóżka mechaniczne z kolei umożliwiają nam regulację ich wysokości. Można je dostosować pod danego klienta. Mamy zatem tutaj o wiele szersze pole do popisu, biorąc pod uwagę swoją wygodę oraz także swojego klienta.

Ostatni typ łóżek to łóżka elektryczne, które nam umożliwiają zmiany przy pomocy pilota, dzięki temu w zasadzie za każdym razem można je w sposób automatyczny obniżać czy też podwyższać.

Niezmiernie ważne są same materiały, z których łóżka są wykonane. Mowa tutaj zarówno o obiciu, jak i także o całej strukturze. Jeśli chodzi o obicia to najpopularniejszym materiałem jest eco skóra. Pamiętajmy, że możemy dobrać sobie kolor tapicerki. Zróbmy co w naszej mocy, aby kolor tapicerki spełniał wszelkie nasze oczekiwania. Na pewno powinien być to kolor, który pasuje do wnętrza danego pomieszczenia. Nie może być tak, że łóżko wygląda nieestetycznie, a jego kolor zupełnie do niczego nie pasuje. Możemy tym samym zniszczyć cały odbiór naszego salonu. W branży tej liczy się estetyka, jak i także pierwsze wrażenie. Nie zepsujmy tego.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to do wyboru mamy konstrukcję drewnianą, jak i także konstrukcję metalową. Całość powinna się w bardzo łatwy sposób czyścić oraz także powinna być odporna na działanie przeróżnych kosmetyków, które w gabinecie kosmetycznym są wykorzystywane, preparatów do sterylizacji, a do tego na częstą eksploatację czy też uszkodzenia mechaniczne. W przypadku składanych łóżek niezmiernie ważna jest waga. Im są one lżejsze, tym lepiej. Polecamy sprawdzić ofertę łóżek kosmetycznych na  https://ayala.com.pl/product/kosmetyka/lozko-kosmetyczne-madame/.

Jakie funkcje musi spełniać łóżko kosmetyczne?

Odpowiednio dobrane łóżko kosmetyczne powinno być niezmiernie stabilne. Zależnie od funkcji, które ma spełniać, powinno posiadać funkcję regulowania wysokości, regulowaną podpórkę pod stopy, podgłówek, czy też innego rodzaju udogodnienia. Te wszystkie funkcje mają wpływ na zwiększenie komfortu klienta, który korzystać będzie z łóżka, jak i także efektywność pracy kosmetyczki. Bardzo ważny jest także swobodny dostęp do łóżka. Łóżko kosmetyczne powinno także kosmetyczne zagwarantować postawę najbardziej bezpieczną, jak i także najbardziej ergonomiczną.

Łóżko kosmetyczne także powinno być w sposób odpowiedni modelowany pod względem autonomicznym oraz funkcjonalnym. Jeśli zamierzamy je wykorzystywać do masażu, powinno się rozkładać do leżanki wygodnej z zagłówkiem odpowiednim lub też wycięciem na twarz. Jeśli ma nam służyć do pedicure, to musi także posiadać oparcie regulowane.

Łóżka kosmetyczne do zabiegów SPA są całkiem innym rodzajem. One powinny być szczególne łatwe do czyszczenia, miękkie oraz wygodne. Niektóre z nich są wyposażone w opcje punktowego masażu czy też rolkowanego. Mają do tego możliwość samego regulowania temperatury. Część z nim na dole posiada półki, na których możemy umieścić preparaty, kosmetyki czy też inne sprzęty niezbędne podczas zabiegu.

Niektóre łóżka kosmetyczne są nawet dedykowane konkretnym kosmetycznym zabiegom. To zwiększa komfort oraz profesjonalizm wykonywania. Jednak same łóżka wówczas są o wiele mniej praktyczne. Jak widać na powyższym, należy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii.

 

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz