BDSM dla początkujących – akcesoria i porady

Romantyczny i delikatny seks w perspektywie czasu dla wielu par może stać się bardzo monotonny. Jak z tym walczyć? Ciekawą propozycją może być BDSM, czyli sadomasochistyczne zabawy wykonywane dla przyjemności jednej, jak i drugiej strony. Co warto wiedzieć na ten temat? Jak zacząć? Co należy zakupić? Przekonajmy się!

Czym jest BDSM?

Jak się można domyślić, BDSM to skrót, który powstał od pierwszych liter słów z języka angielskiego. Jakich?

  • Bondage – związanie;
  • Domination – dominacja;
  • Sadism – sadyzm lub też Submission – uległość;
  • Masochism – masochizm.

Co oznacza ta fraza? Wiele różnych praktyk seksualnych, które polegają na wymierzaniu kar, krępowaniu, nagradzaniu za posłuszeństwo czy też uległość. Jest to bardzo ściśle powiązane z poczuciem przynależenia do jakiejś osoby oraz jej posiadania. Czy takie działanie ma coś wspólnego z zaburzeniami psychicznymi? Według badań, jakie zostały przeprowadzone przez „Journal of Sexual Medicine”, osoby, jakie przepadają za takimi praktykami, nie muszą odróżniać się od pozostałych ludzi. 

Jak rozpocząć swoją przygodę z BDSM?

Jak już wspominaliśmy, BDSM to zupełnie normalne i popularne praktyki, do których trzeba się jednak odpowiednio przygotować zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Na samym starcie należy ustalić ze swoim partnerem, czego tak naprawdę od siebie oczekujecie. W większości wypadków to mężczyzna jest Panem, a kobieta stroną uległą, choć niekiedy jest też na odwrót. Później należy opracować scenariusz swojej sesji BDSM, czyli wybrać czas oraz miejsce. Najpewniej duża liczba par pierwszy raz postawi na swoją sypialnię, jednak dobrym rozwiązaniem jest również pokój w hotelu, czy specjalnym swingers clubie, w którym wystrój jest dopasowany do naszych upodobań. Nie możemy również zapomnieć o rezerwacji sporej ilości czasu, gdyż BDSM to nie zwykły seks.

Co należy zakupić?

Jednymi z najważniejszych akcesoriów są te, które przeznaczone są do wiązania. Liny, kajdanki, czy jakiekolwiek inny gadżety, które krępują ruchy, są w pełni dozwolone. Uległa osoba najzwyczajniej w świecie musi czuć na sobie bata i wiedzieć, kto nią rządzi. Najlepszymi produktami tego typu są baty wykonane z ekoskóry wraz z rzemykiem. Bardzo ciekawym elementem jest również opaska na oczy, który doda wiele tajemniczości. Co więcej, dzięki niej uległa osoba nie będzie wiedziała, jakiej następnej praktyce zostanie poddana, dlatego jest to również element zaskoczenia. Nie możemy również zapomnieć o kneblu z kulką, dzięki któremu osoba uległa nie będzie się w stanie odezwać. Aby ułatwić sobie zakupy, możemy postawić na cały zestaw, w którym znajdziemy bicze, maski, kajdanki, kneble, korki i tym podobne rzeczy. Zobacz akcesoria do BDSM w sklepie Eroprezent: https://eroprezent.pl/akcesoria-bdsm

O czym należy pamiętać w klimacie BDSM?

Jeśli zdecydujemy się na takie praktyki, najważniejsze jest to, aby ustalić odpowiednie granice. Na samym starcie każda ze stron powinna zadeklarować, na co się zgadza, a na co wręcz przeciwnie. W takich relacjach bardzo ważne jest to, aby obie strony czuły się komfortowo. W związku z tym w czasie takich zabaw należy bez przerwy kontrolować sytuację. Nie możemy zapomnieć, że nawet z granicami, otarcia czy siniaki to zupełnie normalna sprawa, której możemy zapobiec dzięki nabalsamowaniu ciała.

Co, gdy BSDM nam nie wystarcza?

Dla osób, które są naprawdę odważne, jest jeszcze jedna ciekawa propozycja. Mowa oczywiście o parafilii, która polega na chęci zostania uprowadzonym w seksualnych celach. Osoba, która tego pragnie, najczęściej umawia się z porywaczem, która później po prostu ją uprowadza. W większości wypadków osoba, jaka ma zostać uprowadzona, nie wie, kiedy do tego dojdzie, dlatego przez cały czas odczuwa strach. Przed samym porwaniem trzeba oczywiście ustalić granice, do których należy się stosować w trakcie przetrzymywania. Seksuolodzy twierdzą, że takie zapędy mają osoby, które nie akceptują siebie i lubią być poniżane, jednak tymczasem bardzo podnieca je fakt, że ktoś je pożąda.

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz