Teraz Ty też możesz pozwolić sobie na zatrudnienie pomocy domowej!

To nie musi być Twoja fanaberia. Jako kobieta aktywna zawodowo, żona i matka masz na głowie już wystarczająco dużo. Żyjesz w biegu i starasz się panować nad każdym obszarem życia domowego i zawodowego. Pomoc domowa będzie doskonałym wsparciem!

Lubisz, kiedy w domu jest czysto, ale nie przepadasz za sprzątaniem? Starasz się być perfekcyjna jako żona, matka, kobieta sukcesu i pani w domu, ale z tym ostatnim nie zawsze wychodzi tak, jak powinno? Brak czasu, nadmiar obowiązków czy zwyczajna niechęć do sprzątania to najczęstsze powody zatrudniania pomocy domowej. Na szczęście czasy, kiedy był to luksus, z którego korzystali tylko najbogatsi, już dawno minęły. Dzisiaj można znaleźć wsparcie w pracach domowych łatwo oraz tanio. Nie trzeba przy tym zatrudniać całej firmy sprzątającej – wystarczy jedna osoba, która się w tym specjalizuje.

Jak szybko znaleźć pomoc domową?

Najszybciej znajdziemy kogoś do pomocy wpisując w wyszukiwarce hasło np. sprzątanie we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku itd. Uzyskamy wówczas dostęp do portali, które są pośrednikami w zakresie tych usług. Zamieszczane na nich profile kandydatek, opinie o nich, stawki godzinowe, informacje o godzinach pracy czy usługach, jakie wykonują, pozwalają dopasować osobę do naszych potrzeb i oczekiwań. Dla wielu z nich jest to praca doraźna, ale są też i takie, które podejmują się sprzątania w ramach prowadzonej przez siebie działalności. Odwiedzenie takiego serwisu pozwala porównać oferty, zwłaszcza pod kątem cenowym.

Innym źródłem wyszukiwania osób, które mogą nam pomóc w sprzątaniu domu, są ogłoszenia publikowane na różnych stronach internetowych, w prasie, czy nawet osiedlowych gablotach. Często trafnym wyborem jest skorzystanie z polecenia kogoś znajomego, kto już korzystał z pomocy konkretnej pomocy domowej.

Czym może zająć się pomoc domowa?

W momencie zatrudnienia pomocy domowej do sprzątania domu trzeba jasno określić zakres czynności, jakie ma wykonywać. Do najczęstszych obowiązków zalicza się m.in.:

  • mycie okien,
  • odkurzanie mebli,
  • mycie podłogi,
  • czyszczenie łazienki, ubikacji i kuchni,
  • pranie,
  • prasowanie,
  • zmianę pościeli.

Jeśli potrzebujemy dodatkowo pomocy przy robieniu zakupów, zajmowanie się psem lub innymi domowymi zwierzętami, opiece nad przydomowym ogrodem czy w gotowaniu, to również w tym zakresie można znaleźć wsparcie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pomoc domowa nie będzie chciała wziąć na siebie jeszcze tych obowiązków i – wówczas musimy po prostu szukać dalej. Warto jednak pamiętać o tym, że czynności, jakie będzie miała do wykonania pomoc domowa, powinny być adekwatna do okresu, na jaki ją zatrudnisz.

Czy opłaca się zatrudnić pomoc domową?

Dziś stawki za świadczenie pomocy domowej nie są już wygórowane. Ich wysokość będzie zależna m.in. od zakresu wykonywanych czynności, częstości sprzątania oraz doświadczenia, jakie ma sprzątaczka. Od Ciebie zależy, czy chcesz mieć takie wsparcie raz w tygodniu, raz na miesiąc czy tylko przy generalnych porządkach.

Największą zaleta tego rozwiązania jest fakt, że mimo dodatkowego obciążenia budżetu zyskujesz czas, który możesz poświęcić na inne sprawy. Oszczędzasz siły i energię. Profesjonalna pomoc domowa skutecznie zadba za Ciebie o ład i porządek w domu.

Dziś pomoc domowa nie jest już traktowana jako fanaberia, czy przejaw lenistwa. Zazwyczaj jej zatrudnienie podyktowane jest tym, ile każdy z nas ma na głowie, jak wiele czasu spędza w pracy lub stara się poświęcać go dzieciom. A przecież nie o to chodzi, aby nieliczne wolne chwile spędzać wyłączne na obowiązkach domowych, zamiast cieszyć się w tych momentach bliskimi, czy po prostu odpoczywać.

 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz