Laser frakcyjny - wszechstronne narzędzie odmładzające

Laser frakcyjny walczy nie tylko ze zmarszczkami, ale też z bliznami, przebarwieniami i głębokimi rozstępami. Zabieg ten staje się coraz bardziej popularny. Wykorzystuje zjawisko tzw. fototermolizy frakcyjnej, jest mało inwazyjny i skuteczny. 

Z niedoskonałościami na skórze boryka się wiele osób. Na szczęście istnieją metody, które pozwalają się ich pozbyć. Laser frakcyjny to mało bolesny zabieg, dzięki któremu możesz pożegnać wiele problemów skórnych.

Laser frakcyjny - działanie

Zabieg z udziałem lasera frakcyjnego polega na wytworzeniu w skórze mikrouszkodzeń, które są otoczone przez obszar żywej tkanki. Dzięki temu skóra po zabiegu szybciej się regeneruje.

Tkanki skóry posiadają substancje, które nazywane są fotoakceptorami. Potrafią one wchłonąć energię o określonej długości fal elektromagnetycznych. W zabiegu z laserem frakcyjnym wykorzystuje się właśnie te właściwości skóry. Zostaje emitowana energia o takiej długości, żeby fotoakceptory mogły ją pochłonąć. To wtedy dochodzi do mikrouszkodzeń.

Dzięki temu działaniu uzyskujemy zdrowszą skórę o jednolitym kolorze.

LASER HARMONY XL IPIXEL

Laser frakcyjny - dla kogo jest wskazany i jak wygląda zabieg?

Przede wszystkim zabieg poleca się osobom, które chcą zminimalizować widoczność blizn potrądzikowych, małych i średnich zmarszczek, a także przebarwień. Dodatkowo tę metodę można stosować w celu redukcji cellulitu i rozstępów.

Laser frakcyjny jest tak często wybierany, ponieważ nie ingeruje mocno w organizm, a dodatkowo jest prawie bezbolesny.

Po oczyszczeniu skóry przykłada się głowicę do skóry pacjenta. W dany obszar wprowadzane są skoncentrowane wiązki światła, które wnikają na głębokość powyżej 1,5 mm. Należy pamiętać, aby przed zabiegiem skóra nie była opalona. Dodatkowo na 10 dni przed użyciem lasera, nie powinno się stosować kremów z retinolem, a także leków światłouczulających. Dodatkowo przed zabiegiem pacjent może zostać poproszony o posmarowanie się specjalnym kremem znieczulającym.

Już po zabiegu na skórze pojawi się lekki obrzęk i zaczerwienienie. Osoba poddana działaniu lasera może odczuwać pieczenie. Po kilku dniach skóra zacznie się łuszczyć i brązowieć. Należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu, stosując np. kremy z wysokim filtrem.

Laser frakcyjny - efekty i przeciwwskazania

Zabieg z laserem frakcyjnym nie jest mocno inwazyjny, dlatego nie ma wiele przeciwwskazań do jego zastosowania. Przede wszystkim nie powinno się go stosować w przypadku ciąży i karmienia piersią, infekcji wirusowej, skaleczeń czy choroby nowotworowej.

Jest to proces długofalowy, przez co efekty będą widoczne stopniowo. Pierwsze można zauważyć już po tygodniu. Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która z pewnością przedłuży efekty zabiegu.

Laser frakcyjny, dzięki temu, że jest skuteczny, a zabieg z jego udziałem jest prosty i mało bolesny, stał się jedną z najpopularniejszych metod używanych w klinikach medycyny estetycznej.

Więcej na klinikamurano.com

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz