Jak odkryć swoją pasję? 6 dziwacznych pytań pomoże Ci to zrobić!

Znalezienie swojej pasji nie jest rzeczą łatwą, dlatego niektórzy z nas wręcz na siłę starają się tego uniknąć. Jest to dość powszechne zjawisko, ponieważ szukanie pasji zmusza do stawiania pytań sobie samemu. Niekiedy bardzo ciężko jest się odnaleźć w świecie, w którym każdy czegoś od nas wymaga. Na tym przede wszystkim cierpi nasza pasja.

Jednak możemy być spokojnie, bo jej odnalezienie niekoniecznie jest czymś skomplikowanym. Na sam początek wystarczymy my sami i chwila wolnego czasu. Wolnego czasu, w trakcie którego musimy postawić sobie kilka ważnych pytań. Na pierwszy rzut oka są one dość nietypowe, jednak szybko odkryjemy ich sens, jeśli tylko postaramy się znaleźć odpowiedź. Jest to bardzo ważne, bo dzięki temu, odnajdziemy wszystkie nasze ukryte pragnienia i bez przeszkód je zrealizujemy. Czy jesteście gotowi? Zaczynajmy!

1. Co nie daje ci zasnąć? Czyli o metodzie zapisywania pomysłów

Pasja to taka rzecz, przez którą nie możemy spać do 5 nad ranem, pomimo dnia wypełnionego pracą. Jest to również coś, co daje nam genialne pomysły, które od razu musimy zapisać. To takie dosłowne wyrywanie się czegoś z wnętrza nas samych. Prawdziwej pasji nie określa się suchym i beznamiętnym „lubię to robić”. Prawdziwa pasja nie pozwala zasnąć, uskrzydla i dodaje sił.

Jednocześnie pasja wcale nie jest tak niedostępna jak może się wydawać. To nie jest coś dostępnego tylko dla wybitnych osób, artystów czy geniuszy. Pasję może odnaleźć każdy, kto nie podda się w swoich poszukiwaniach. Żeby mieć pasję, trzeba jej po prostu wcześniej szukać.

2. Czy połkniesz żabę?

Żaby to wszystkie te sytuacje w naszym życiu, które są ciężkie. Takie, które trzeba pokonać, by osiągnąć to, co się chce. Pytaniem jest, ile takich żab jesteśmy w stanie znieść, po to by móc realizować się w swojej pasji? Czy nie przeszkadza nam walka lub trud i czy nie będziemy musieli przezwyciężyć naszych wad, takich jak słomiany zapał czy niecierpliwość? Trzeba być świadomym tego, że realizowanie własnej pasji wymaga czasami przezwyciężania największych życiowych trudności.

Własna pasja

3. Powrót do dziecięcych marzeń

W szukaniu pasji pomoże nam lekki zwrot w kierunku przeszłości. Trzeba zapytać samego siebie: jakie były Twoje dziecięce marzenia? W końcu to jako dzieci najczęściej marzyliśmy, i to tak naprawdę marzyliśmy, a nasze marzenia często nie miały swych granic. Co sprawiało nam największą frajdę i dlaczego przestaliśmy to robić?

4. Ty też możesz zmieniać świat!

Pasja sprawia, że świat wokół nas się zmienia – dosłownie i w przenośni. Gdy spojrzymy na biografię wielkich ludzi, to często odkryjemy, że tym, co pchało ich do działania była właśnie pasja. Dlatego dobrym pytanie w szukaniu własnej pasji jest to, czy zmieni ona życie innych ludzi. Prawdziwa pasja oraz zaangażowanie są w stanie zmotywować nas do robienia rzeczy niemożliwych.

5. Jakie masz 3 życzenia?

Wyobraź sobie, że łapiesz złotą rybkę, która zgodnie z bajką, oferuje spełnienie trzech życzeń w zamian za wolność. Pomyśl sobie, czym są Twoje trzy życzenia i spisz je na kartce. Teraz masz jeszcze szerszy widok na to, co może stać się Twoją pasją. Po prostu zacznij dążyć do tego, by osiągnąć każde z trzech życzeń.

6. Jak chcesz być wspominanym?

Do tego ćwiczenia potrzebne jest trochę makabrycznych wyobrażeń – oto jesteś martwy, a ludzie wspominają jaką osobą byłeś. Pomyśl co chciałbyś usłyszeć na swój własny temat w przygotowanych przez nich przemowach. Takie dość traumatyczne ćwiczenie jest czasami naprawdę skuteczne i daje porządną porcję motywacji do działania.

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz