Flipchart - niezwykła tablica niezbędna w Twoim biurze

Sprzęt prezentujący to bardzo istotny element wyposażenia każdego biura. Wielkie udogodnienie dla firm stanowią flipcharty, które czynią prezentację bardziej profesjonalną i czytelną. Dzięki nim, znaczenie ułatwiona jest za równo komunikacja wewnątrz firmy, jak i kontakt z klientem. Czym są flipcharty, w jakich wariantach występują i gdzie można je kupić?

Czym jest flipchart?

Flipchart to tablica prezentująca, która łączy w sobie wiele przydatnych funkcji. Jest lekka i łatwa do przenoszenia, dzięki czemu jej użytkowanie jest bardzo wygodne. Posiada powierzchnię suchościeralną, która umożliwia wygodne pisanie po niej za pomocą specjalnych flamastrów oraz równie łatwe jej czyszczenie. Istnieją różne rodzaje flipchartów, spotkać możemy między innymi za równo tablice magnetyczne, jak i niemagnetyczne. W zależności od potrzeb, mogą być wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia, które pomagają w codziennej pracy. Wybierz tablicę prezentacyjną, która najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze. Oto charakterystyka kilku rodzajów flipchartów.

Flipchart magnetyczny

Wiele flipchartów posiada wspaniałe udogodnienie w postaci powierzchni magnetycznej. Tablica magnetyczna umożliwia dodatkową pracę z akcesoriami magnetycznymi. Jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli podczas prezentacji chcesz na niej powiesić. Potrzebujesz jedynie specjalnych magnesów, które z łatwością przyczepiają się do tablicy i przytrzymują dodatkowe materiały.

Flipchart szklany

Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań są flipcharty szklane, których powierzchnia została wykonana z wytrzymałego i bezpiecznego szkła hartowanego. Takie flipcharty są niezwykle eleganckie i przyjazne w użytkowaniu. Ich szklana powierzchnia zmywa się bardzo łatwo i dokładnie. Występują one również w wielu atrakcyjnych kolorach, które mogą dodatkowo uatrakcyjnić Twoją prezentację.

Flipchart - kup w sklepie Lobos

Flipchart dwustronny

 Dla osób, które potrzebują dużej ilości powierzchni do zapisywania, dobrym rozwiązaniem jest flipchart dwustronny. Posiada konstrukcję umożliwiającą swobodne obracanie tablicy. Dzięki niemu, możemy w łatwy sposób prezentować to, co znajduje po drugiej stronie.

Podstawa flipcharta

Flipcharty występują na różnych podstawach. Sporym udogodnieniem są flipcharty, których podstawa umieszczona jest na małych kółkach. Dzięki temu, tablica jest w pełni mobilna, a zmiana jej położenia jest bardzo prosta. Alternatywą dla takiego rodzaju tablicy są flipcharty na trójnogach, które są bardzo stabilne, ale trudniejsze o zmiany położenia. Podstawy flipchartów mają często regulowana wysokość, co również znacznie ułatwia wygodną pracę z nimi.

Dodatki do flipchartów

Tablice prezentacyjne posiadają wiele dodatków, ułatwiających pracę z nimi. Jednym z nich są wysuwane, magnetyczne ramiona, które umożliwiają zwiększenie powierzchni prezentacji. Dodatkowo, wiele flipchartów posiada półeczkę umożliwiającą przechowywanie flamastrów oraz ściereczki. Możemy się również spotkać z tablicami, wyposażonymi w dodatkowy uchwyt na blok papieru, który następnie możemy przerzucać podczas prezentacji.

Gdzie kupować flipcharty?

W tablice prezentacyjne najlepiej zaopatrywać się w hurtowniach oferujących profesjonalny sprzęt biurowy, np. alibiuro.pl.  Warto zainwestować w dobry flipchart, który posłuży w naszej firmie przez długi czas. Decydując się na zakup flipcharta, upewnij się, że jego producent jest sprawdzony, a sprzęt posiada gwarancję i spełnia wszelkie wymagania bezpieczeństwa. 

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz