Laktator ręczny - za czy przeciw?

Kompletujesz wyprawkę i zastanawiasz się nad zakupem laktatora? Takie urządzenie przydaje się na każdym etapie okresu laktacyjnego, dlatego warto je mieć. Zanim jednak wybierzesz konkretny model, poznaj „za i przeciw” laktatora ręcznego. Czy warto go wybrać? Czy lepiej zdecydować się na droższy sprzęt elektroniczny?

Laktator ręczny to chętnie wybierane urządzenie przez większość kobiet, które zdecydowane są na karmienie piersią. Przystępna cena, łatwa obsługa oraz cicha praca – to najważniejsze zalety. Aby jednak dokonać rozsądnego wyboru, warto poznać pozostałe walory oraz wady takiego urządzenia.

Laktator ręczny – zalety

Tego rodzaju sprzęt, np. laktator ręczny Protect od Lovi to urządzenie, o wyborze którego decyduje wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • przystępna cena

Wiele modeli laktatorów ręcznych jest nawet kilka razy tańszych w porównaniu z urządzeniami elektronicznymi. Dzięki temu są one dostępne dla większego grona kobiet.

  • cicha praca

Sprzęt taki jak np. laktator ręczny Protect to urządzenie wyróżniające się cichą pracą. Pozwala to na odciąganie pokarmu bez żadnego hałasu. Dzięki temu kobiety mogą z niego korzystać nawet w godzinach wieczornych i nocnych – gdy wszyscy domownicy śpią.

  • delikatne odciąganie

Liczne grono kobiet narzeka na zbyt bolesne odciąganie pokarmu laktatorem elektrycznym. Problem ten nie istnieje w przypadku urządzeń ręcznych – tutaj  można samodzielnie regulować siłę i tempo ssania, dostosowując parametry do swojego progu wrażliwości na ból. Dodatkowo, laktator ręczny Protect posiada nakładkę masującą, która zwiększa komfort odciągania pokarmu.

Laktator ręczny – wady

Jako że nie ma urządzeń idealnych, laktator ręczny ma wiele wad. Do najważniejszych zaliczyć można m.in.:

  • mniejszą wydajność (w porównaniu z laktatorem ręcznym) – w tym samym czasie pozwala uzyskać nieco mniej pokarmu
  • ręczna obsługa – chociaż taka jest specyfika tego urządzenia, częste odciąganie pokarmu może wiązać się z dyskomfortem.

Ręczny laktator – kupić czy nie?

Chociaż korzystanie z laktatora ręcznego może wiązać się z pewnymi niedogodnościami, warto rozważyć jego zakup. Taki model świetnie sprawdzi się szczególnie w przypadku kobiet, które:

  • nie mają większych problemów z laktacją
  • będą korzystać z urządzenia sporadycznie
  • nie chcą wydawać ponad kilkuset złotych na model elektroniczny.

Wybierając laktator ręczny, trzeba zwrócić uwagę na parametry konkretnego modelu. Aby zwiększyć komfort odciągania pokarmu, warto postawić przede wszystkim na sprzęt z dwufazowym systemem ssania – najbardziej wydajnym, ponieważ imituje rytm ssania dziecka.

Laktator ręczny wcale nie będzie złym wyborem. Jeżeli poświęcisz czas na porównanie konkretnych modeli, sprzęt nie zawiedzie nawet wtedy, gdy zajdzie konieczność częstego odciągania pokarmu.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz