Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Wizyta u fryzjera to dla wielu kobiet przede wszystkim przyjemność i chwila upragnionego relaksu. Aby zapewnić to klientkom, nie wystarczy mieć wykwalifikowanego fryzjera. Potrzebne jest także odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego. Co wchodzi w jego skład? Jak urządzić salon, by klienci chętnie do niego powracali? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem.

Podstawowe wyposażenie salonu fryzjerskiego: fotele i taborety fryzjerskie

Nieodłącznym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego jest fotel fryzjerski. To na nim klient spędza większość czasu, więc powinien być odpowiednio dobrany. Należy zwrócić uwagę na takie elementy jak rodzaj oparcia i możliwość jego regulacji, materiał, z którego został wykonany, wysokość, estetyka wykonania. Z punktu widzenia właściciela salonu powinien być praktyczny, wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. Jeśli jest to salon barberski, warto zainwestować w specjalny fotel barberski, a jeśli odwiedzają go dzieci, to warto mieć mebel przystosowany właśnie dla nich.

Każdy salon powinien być także wyposażony w taborety fryzjerskie, które zapewniają komfort pracownikom. Powinny być przede wszystkim poręczne i wygodne.

Myjnie fryzjerskie

Kolejnym ważnym elementem są myjnie fryzjerskie. Tu przede wszystkim należy zwrócić uwagę na trwałość, gdyż jest to produkt, który ma stały kontakt z wodą (misa). Co więcej, siedzenie ma za zadanie zapewnienie komfortu użytkownikom, dlatego powinno być wykonane nie tylko z wygodnych, ale i odpornych materiałów.  

Konsolety fryzjerskie

Nie ma dobrze wyposażonego salonu fryzjerskiego bez odpowiedniej konsolety. Wyróżniamy dwa rodzaje: wiszącą i wyspową. Wybór zależy od wielkości powierzchni. Niemniej każda konsoleta powinna posiadać takie elementy jak półka, gniazdka elektryczne i podnóżek.

myjnia fryzjerska

Recepcja i poczekalnia

Zdarza się, że w salonie fryzjerskim klient musi poczekać, aż zostanie obsłużony. Warto więc zadbać, by ten czas upłynął mu przyjemnie i w komfortowych warunkach. Podstawowym wyposażeniem każdego salonu powinny być takie meble jak sofa, fotel czy ławka. Należy zadbać o ich wygodę.

Recepcja to często pierwsza rzecz, jaką klient widzi w salonie. Powinna więc wyglądać nie tylko profesjonalnie, ale i stylowo.

Meble i akcesoria (wózki, uchwyty, maty)

W skład wyposażenia salonu fryzjerskiego wchodzą także liczne meble. To przede wszystkim szafki i witryny, które powinne być pojemne i pasować do wystroju. Warto zadbać też o podnóżki, które poprawiają komfort klientów.

W salonie nie może także zabraknąć akcesoriów, które ułatwiają pracę. Wózki fryzjerskie powinny być poręczne, pojemne i wygodne w obsłudze. Liczne uchwyty powinny być zamontowane przy konsoletach, a maty w miejscach ułatwiających zachowanie porządku.

Sprzęt elektroniczny

Ostatnim i bardzo ważnym elementem wyposażenia jest sprzęt elektroniczny. Zaliczają się do niego:

  • suszarki (ręczne i w postaci kopuły),
  • sanityzatory,
  • infrazony,
  • nawilżacze,
  • podgrzewacze.

Odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego jest gwarancją zadowolenia klientów. Poprawia także jakość obsługi, co jest istotne w tak konkurencyjnej branży. Przede wszystkim należy zadbać o wygodę użytkowania sprzętu, jego trwałość oraz atrakcyjny wygląd. Przed zakupem należy zapoznać się z ofertą i wybrać wyposażenie najwyższej jakości.

 

Materiał zewnętrzny, MILA

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz