Powiększanie biustu

Wygląd i rozmiar piersi to sprawa jednostkowa. Obecnie jest coraz więcej zwolenniczek powiększania biustu. Kobiety decydują się na ten odważny krok, ponieważ chcą demonstrować i posiadać ponadprzeciętny sex appeal. Przed przystąpieniem do zabiegu każda pacjentka musi wykonać szereg badań.

Zadaniem chirurga, który podejmuje się tego zadania, jest zapewnienie kobiecie maksimum bezpieczeństwa. Ważna jest także odpowiednia kondycja psychiczna pacjentki.

Zasadniczą sprawą odnośnie zabiegu powiększenia piersi jest zachowanie odpowiednich ich proporcji względem reszty ciała. Biust powinien być dobrany adekwatnie do wzrostu, kształtu i szerokości klatki piersiowej, a także wieku kobiety. Należy mieć na uwadze, że zbyt obfity biust u szczupłych i wyjątkowo drobnych pań nie będzie się dobrze prezentował.

Do grupy osób, które mogą poddać się temu zabiegowi należą przede wszystkim kobiety o małych piersiach i kobiety młode których piersi nie wykształciły się wystarczająco. Zdecydować mogą się również panie, które chcą mieć większe walory, aby wyglądać seksowniej.

Zabieg powiększania piersi

Przebieg zabiegu powiększania piersi

Zabieg powiększenia biustu polega na wszczepieniu implantów. Powinien być przeprowadzony przez specjalistę w szpitalu bądź godnej zaufania klinice. Do wypełniania biustu używane są przeważnie protezy silikonowe. Tworzywo to nie wchodzi w interakcję z tkankami i płynami ustrojowymi. Jest obojętne dla ludzkiego organizmu. Na około umieszczonego w piersiach implantu wytwarza się delikatna i cienka torebka włóknista, która izoluje wszczep od sąsiadujących tkanek.

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza konsultację z pacjentką w celu wykluczenia przeciwwskazań. W wywiadzie chirurg sprawdza, czy kobieta zażywa jakiekolwiek leki oraz czy choruje przewlekle na jakąś dolegliwość. Istotne są również alergie oraz przebyte niegdyś zabiegi.

Kobieta określa jakiego rodzaju i jakiej wielkości piersi pragnie posiadać. Po przeprowadzeniu podstawowych badań pacjentka informowana jest o przebiegu zabiegu. Po jego zakończeniu kobieta może odczuwać ból oraz inne niedogodności. Dlatego decyzja o jego przeprowadzeniu powinna być podjęta samodzielnie przez kobietę.

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz