Kiedy bajka staje się rzeczywistością. Wesele inspirowane światem Disneya

Karoca z dyni, drewniany zegar wybijający północ i czas zaklęty w jednej, magicznej chwili – to marzenie może się ziścić tylko w jednym dniu, kiedy na chwilę stajemy się prawdziwymi książęcymi parami. Wytwórnia Walta Disneya to kopalnia pomysłów dla narzeczonych, którzy wychowali się na kultowych bajkach i swój ślub chcą uczcić tak, jak przystało na prawdziwych entuzjastów zaczarowanych światów.

Dawno, dawno temu…

Na początku drogi do ołtarza są oświadczyny, o których każda prawdziwa księżniczka (i ta duża, i mała) fantazjuje tak samo jak o ślubie. Miłośniczka bajek Walta Disneya, a zwłaszcza „Kopciuszka”, byłaby zachwycona pierścionkiem zaręczynowym, który zamiast zwykłego oczka ma dwa niebieskie tanzanity, oszlifowane w taki sposób, że tworzą kokardę (patrz: http://www.inneobraczki.pl/pierscionki-zareczynowe/P26-pallad-tanzanity-kokarda/). Motywy disneyowskie wykorzystują także producenci pudełek na pierścionki ozdabianych np. uszkami Myszki Miki oraz floryści, którzy zamykają pojedyncze róże pod szklaną kopułą, taką samą jak w bajce „Piękna i Bestia”.

Princessa czy syrena?

Disneyowskiej pannie młodej dużo łatwiej jest wybrać bądź zaprojektować suknię ślubną, ponieważ ma już gotową wizję – fason kreacji jest uzależniony od tego, którą bajką się zainspirowała. Trudno wyobrazić sobie Kopciuszka czy Bellę w sukni innej niż princessa: z dopasowanym gorsetem i mocno rozkloszowanym dołem. Najlepiej, żeby miała też luźno opadające, szerokie ramiączka. Do Królewny Śnieżki pasuje suknia z prostym dołem (szyta z pełnego koła), ale z bufkami przy rękawach. Natomiast do Arielki – krój syreny z lekkim trenem, bez ramiączek i z gorsetem w kształcie serca. Na weselu w bajkowym stylu panna młoda jako księżniczka przyćmiewa wszystkich, ale nie pana młodego, który także musi mieć iście książęcy garnitur – ślubne marynarki księcia Adama (z „Pięknej i Bestii”) czy księcia Eryka (z „Małej Syrenki”) mają złote aplikacje na ramionach i mankietach oraz ozdobne guziki, a dodatkowo są przepasane wstęgami.

Od korony po opaskę z piórkiem

Pożądanego efektu nie sposób osiągnąć bez dodatków, a w świecie Disneya jest ich cała gama: karoca i białe pantofelki to nieodłączne atrybuty Kopciuszka, a muszelki i rozgwiazdy – małej syrenki. Jedno, co łączy wszystkie disneyowskie księżniczki to korona, złota lub srebrna, ale lśniąca, a niekiedy nawet wysadzana kamieniami. Chociaż i tu zdarzają się wyjątki, np. Pocahontas, która nosi na głowie indiańską opaskę z piórkiem, a włosy ma zaplecione w naturalny gruby warkocz. Wesele inspirowane bajką „Pocahontas” wygląda podobnie jak popularne ostatnio przyjęcia w stylu boho, na których dodatkami są pióra, zielone kwiaty, tkaniny we wzory etniczne, łapacze snów i drewniane drobiazgi, np. świece ustawione w wydrążonych pniach. Wiernie odwzorowany bajkowy świat tworzy wspaniałe tło do zdjęć – pary, które naprawdę się postarają, mogą mieć więc sesję ślubną rodem z Disneylandu.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz