Meble dziecięce - jakie powinny być?

Wybór mebli do dziecięcego pokoju bywa niekiedy zadaniem niezwykle trudnym. Trzeba dopasować je do wieku dziecka, jego zainteresowań i metrażu pomieszczenia. Czasem jeden pokój jest zamieszkiwany przez dwójkę lub nawet trójkę rodzeństwa, co sprawia, że jego urządzenie jest jeszcze większym wyzwaniem. Meble dziecięce powinny spełniać kilka podstawowych kryteriów. Muszą być funkcjonalne, dopasowane do charakteru dziecka, a także powinny odznaczać się wyjątkowymi walorami estetycznymi.

Meble dziecięce i młodzieżowe - jakie sprawdzą się najlepiej?

Każde dziecko jest inne i wyjątkowe, dlatego pokój, który do niego należy, powinien być wyrazem jego osobowości. Ma ono czuć się w nim dobrze i komfortowo. Niewątpliwie największą zasługę w tworzeniu przyjaznego klimatu w pomieszczeniu mają meble. Odpowiedni dobór kolorów i forma wyposażenia mogą sprawić, że dziecko będzie czuło się w swoim pokoju, jak we własnym królestwie. Problem pojawia się jednak w sytuacji, gdy rodziców nie stać na częstą wymianę mebli w pokoju ich dziecka. Co w takiej sytuacji zrobić?

Najlepiej zainwestować jednocześnie w meble dziecięce i młodzieżowe, np. dedekids.pl. Kluczem rozwiązania takiej sytuacji jest zakup wyposażenia, które będzie cały czas dopasowane do wieku dziecka. Należy zrezygnować zatem ze sprzętów pełnych ozdób, np. w postaci kwiatków zamiast uchwytów, które zachwycą małą dziewczynkę, jednak sprawią, że nastolatka niechętnie będzie zapraszać koleżanki do swojego dziecięcego pokoiku. Warto zainwestować w meble o stonowanych i uniwersalnych kolorach. Jeśli jednak nasza pociecha marzy o pirackim pokoju lub królewskiej sypialni, można postawić na dodatki, które zmienią jego pokoju. W takim przypadku sprawdzą się wymyślne zasłony, tematyczna pościel czy gadżety nawiązujące do konkretnego stylu. Warto również pomalować ściany w oryginalny sposób.

Tanie meble dziecięce - gdzie szukać?

Urządzenie wnętrza od A do Z nie należy do łatwych zadań, szczególnie jeśli chodzi o dziecięce królestwo. Utrudnia to dodatkowo fakt, że jeśli chce się, aby wyposażenie pokoju dziecka było solidne i trwałe, trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem finansowym. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można obniżyć koszty związane z aranżacją dziecięcego pokoju i jednocześnie sprawić, że jego właściciel będzie nim zachwycony.

W tym przypadku sprawdzą się tanie meble dziecięce, które znaleźć można najłatwiej na różnego rodzaju platformach internetowych. Wielu rodziców postanawia za niewielkie pieniądze sprzedać meble swoich pociech, które po prostu już z nich wyrosły. Zdarza się, że oferowane sprzęty są lekko zniszczone, jednak w wielu przypadkach można trafić na tak zwane prawdziwe perełki. W przypadku urządzania dziecięcego pokoju warto postawić także na dodatki, które podkreślą osobowość i zainteresowania dziecka.

meble dla niemowlaka

Meble dziecięce białe - klasyczne rozwiązanie do pokoju dziecięcego

Meble dziecięce białe to jedno z najczęstszych rozwiązań, na które decydują się rodzice w momencie wyboru wyposażenia do pokoju ich pociechy. Wybór pada na tego typu meble z prostej przyczyny - ich uniwersalności. Sprawdzą się zarówno w dziewczęcym, jak i chłopięcym imperium. Ich dodatkową zaletą jest to, że dzięki swojej klasycznej barwie będą doskonałym rozwiązaniem w dziecięcym pokoju, który z czasem stanie się królestwem nastolatka. W przypadku zdecydowania się na białe meble, można pozwolić sobie na puszczenie wodzów fantazji, jeśli chodzi o kolory ścian. Mogą one być pokryte farbą o wyrazistych barwach, rozmaitymi zdobieniami lub wymyślnymi tapetami.

Meble dziecięce dla chłopca - niech pobudzą jego wyobraźnię!

Pokój, który należy do chłopca, nierzadko przypomina miejsce, w którym toczą się zacięte bitwy, ratowany jest świat lub zdobywane są pirackie skarby. Ważne, aby wyposażenie, które znajduje się w jego królestwie, współgrało z jego bujną wyobraźnią i pozwalało na codzienne przygody. Meble dziecięce dla chłopca powinny być przede wszystkim funkcjonalne i uniwersalne. Pudło na zabawki może stać się skrzynią na skarby, duże łóżko - pirackim okrętem, a biurko pełne szuflad stanowić będzie centrum dowodzenia wszechświatem. Warto zainwestować w meble, które będą pobudzać bujną chłopięcą wyobraźnię.

Meble dziecięce dla dziewczynki - uniwersalne, a może o wyrazistych barwach i kształtach?

Pokój dziewczynki jest jej ostoją - miejscem, w którym zamyka się przed wścibskim bratem, może w spokoju poczytać ulubioną bajkę lub poplotkować z przyjaciółkami. To miejsce, w którym po prostu dorasta, dlatego ważne jest, aby meble dziecięce dla dziewczynki były uniwersalne, ponieważ staną się później wyposażeniem pokoju młodej damy. Warto w takim przypadku postawić na to, aby były w stonowanych i klasycznych barwach, ponieważ wtedy o wiele łatwiej będzie dobrać dodatki do pokoju.

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz