Pierścionki zaręczynowe - jak wybrać najlepszy?

Zaręczyny to ważny moment w życiu każdej pary – oznaczają obopólną zgodę na wzięcie w przyszłości ślubu i złączenie swoich dróg na całe życie. Niezwykle istotny jest wybór właściwego pierścionka zaręczynowego, jako że kobieta nosi go później przez całe życie – najpierw samodzielnie, a później razem z obrączką. Jakie pierścionki zaręczynowe są teraz najmodniejsze? Z jakiego kobieta może się najbardziej ucieszyć? Czy lepiej postawić na coś tradycyjnego, czy może jednak oryginalnego?

Pierścionki zaręczynowe – jaka jest ich historia?

Zaręczyny są uroczystą umową, zawieraną między mężczyzną a kobietą, na mocy której obie strony obiecują i przyrzekają sobie zawarcie małżeństwa w przyszłości. Stają się w ten sposób narzeczonymi – na mocy prawa obowiązującego w wielu religiach czy kulturach. Pierścionek zaręczynowy jest tego symbolem, a wręcza go mężczyzna kobiecie. Noszenie go na palcu serdecznym oznacza zgodę obdarowanej na zaręczyny, choć zwyczaj ten nie jest obowiązujący we wszystkich kulturach. W niektórych już od dnia zaręczyn nosi się obrączki. 

Przyjęło się, żeby pierścionek zaręczynowy ozdobiony był białym kamieniem szlachetnym, półszlachetnym, albo przynajmniej syntetyczną cyrkonią. Obecnie jednak odchodzi się od tej tradycji, stawiając na zdobienia mieszane, albo nawet kamienie w wielu innych kolorach – wszystko zależy od tego, jaki najbardziej chciałaby na swoim palcu widzieć kobieta, której mężczyzna pragnie się oświadczyć.

Wybór pierścionka – czyli od czego zacząć? 

Niektórzy mężczyźni w wyborze pierścionka decydują się na swój własny gust – ale takich warto przestrzec, bo nie zawsze ich opinia jest zgodna z tą, którą mają ich przyszłe narzeczone. Problem pojawia się, jeśli kobieta nie nosi pierścionków – ale to też jest jasny sygnał, że nie lubi tego typu biżuterii. W każdym innym przypadku łatwo dostrzec, czy chętniej chodzi w złocie, czy w srebrze, czy lubi bardziej tradycyjne, czy może wyszukane ozdoby? Jaki kamień jest jej ulubionym? Odpowiedź na to pytanie może wiele powiedzieć o idealnym pierścieniu dla niej! Kto nie lubi żółtego złota, powinien otrzymać raczej złoto białe. Niektórzy panowie dla bezpieczeństwa decydują się też na pierścionek z mieszanych tworzyw. Ewentualnie można kupić pierścień w srebrnej oprawie, ale wówczas trzeba zdecydować się na większe, droższe oczko, żeby kobieta nie pomyślała, iż ktoś chciał oszczędzić na zaręczynach. 

jaki pierścionek wybrać

Kolejną, niezwykle ważną kwestią jest wybór odpowiedniego fasonu pierścienia. Powinien on być dobrany do stylu, jaki preferuje przyszła panna młoda. Jeśli kobieta lubi raczej proste ozdoby, wybierzmy najbezpieczniejszy, klasyczny kształt. Jeśli preferuje raczej niezwykłe kształty, lubi nowości, pragnie być oryginalna, lepiej wybrać unikalny model pierścionka – na przykład zakręcony, albo w którym oczko umieszczone jest z boku. Pięknie też wyglądają pierścionki zaręczynowe, w których oczko główne ma intensywny kolor, a brylanty stanowią dodatek, otoczenie dla niego. Jakie kamienie szlachetne są najpopularniejsze? Rubin, szmaragd, szafir oraz topaz, choć tutaj wybór jest dowolny. Warto jeszcze powiedzieć, że kształt samego oczka może być różny - niekoniecznie okrągły! Prawdziwym przebojem są teraz na przykład pierścionki zaręczynowe, w których oczko jest w kształcie serca! Prawda, że romantycznie?

Jak trafić z rozmiarem pierścionka?

Wybór fasonu pierścionka zaręczynowego to jedno – jednak wybór odpowiedniego rozmiaru jest już całkiem odmienną kwestią! Wielu panów ma z tym problem, a zapytanie wprost partnerki o rozmiar palca może się skończyć jej podejrzeniami i dodatkowymi pytaniami. Są i tacy panowie, którzy nie chcąc mieć dodatkowych problemów decydują się po prostu pójść z partnerką na zakupy – ale cóż to później za niespodzianka? Najlepiej niepostrzeżenie wyjąć partnerce z kasetki na biżuterię jakiś pierścień i wziąć go ze sobą do jubilera, by poprosić o ocenę.

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz