Hamak - w jaki sposób dokonać jego wyboru?

Hamaki cieszą się dużą popularnością. Jest to nie tylko świetny przedmiot do przeżycia zupełnie nowej przygody, ale okaże się także przydatny podczas podróży. W jaki sposób wybrać jego odpowiednią długość? Z jakiego materiału powinien być wykonany? Dlaczego warto mieć go ze sobą podczas podróży? Na jakie pozostałe elementy podczas jego zakupu warto zwrócić uwagę? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Jak wybrać odpowiednią długość hamaka?

Kupując hamak powinniśmy zwrócić uwagę na jego odpowiednią długość. Nikt z nas nie chciałby przecież obudzić się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak bolący kark i kolana. Konieczne jest jego dopasowanie do naszego wzrostu i budowy ciała. Najbardziej komfortową sytuacje mają osoby, których wzrost wynosi około 170 cm i o stosunkowo szczupłej sylwetce- zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku będzie dla nich odpowiednie. Specjaliści twierdzą, że szerokość materiału hamaka nie powinna być mniejsza niż 140-150 cm. Aby ocenić, który hamak będzie najbardziej optymalny, warto pomnożyć wartość swojego wzrostu przez współczynnik 1,6, co da nam bardzo komfortową długość konstrukcji.

Z jakiego materiału powinien być wykonany hamak?

Hamak może być wykonany z różnorodnych materiałów. Kluczowe jest jednak, aby był możliwie najmniej elastyczny. Jest to szczególnie istotne, kiedy jesteśmy wyposażeni w zintegrowaną i odpinaną moskitierę. Trafnym wyborem mogą okazać się tworzywa sztuczne, wśród których wyróżnia się nylon, poliester, ortalion, poliamid. Wiąże się to bezpośrednio z atrakcyjnym stosunkiem wytrzymałości do masy. Pamiętajmy jednak, że nie tylko trwałość ma znaczenie .Zwróćmy uwagę na oddychalność, bowiem ciało w nocy poci się, a para wodna niejednokrotnie ulega skropleniu.

Dlaczego podczas podróży warto mieć ze sobą hamak?

Współcześni turyści starają się szukać lekkich rozwiązań. Hamak to nie tylko możliwość zaoszczędzenia miejsca w plecaku, ale także odciążenie kręgosłupa. Zabierając ze sobą ten przedmiot nie ma konieczności kupowania namiotu- przed deszczem chroni nas tarp, który znajduje się nad hamakiem. Warto wspomnieć o tym, że jest on niemalże gwarancją szybkiego znalezienia optymalnego miejsca- kamienie i nierówności w tym przypadku nas nie interesują.

Na jakie pozostałe elementy warto zwrócić uwagę?

Wybór hamaka to niekiedy dość problematyczna kwestia. Powinniśmy zwrócić uwagę na takie aspekty, jak chociażby niewielka waga, małe gabaryty, ponadprzeciętna wytrzymałość, łatwość rozkładania, satysfakcjonująca oddychalność, szybkość schnięcia, wygoda i system mocowania. Wbrew pozorom parametry te powinny być możliwie najkorzystniejsze. Z reguły wiąże się to jednak z nieco wyższymi cenami, co warto mieć na uwadze. Pamiętajmy jednak, że hamak jest odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo i komfort, dlatego nie powinniśmy na nim oszczędzać.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz