Grudki perliste - medyczna zagadka, z którą można sobie radzić

Białawe lub bezbarwne ziarenka, które pojawiają się na penisie, w obrębie korony żołędzi, a niekiedy również na rowku zażołędnym. Mogą powodować dyskomfort i wpływać na obniżenie satysfakcji z życia seksualnego nawet pomimo tego, że nie sączą się i nie pękają. Medycyna opisuje je jako grudki perliste, a nowoczesne rozwiązania sprawiają, że można się ich pozbyć bez wysiłku, w czasie jednego zabiegu.

Czym są grudki perliste?

Grudki perliste ciągle są swego rodzaju zagadką medyczną. Szacuje się, że problem z ich występowaniem może dotyczyć nawet dziesięciu procent mężczyzn mających więcej niż dwadzieścia, a mniej niż czterdzieści lat, a mimo to nie jesteśmy wcale pewni, jakie jest ich pochodzenie. Wiemy jednak, że grudki są komórkami nabłonka, nie zawierają więc wydzieliny, a w ich wnętrzu nie ma ani wirusów, ani bakterii. Nie da się nimi zarazić, trudno też utrzymywać, że pojawiają się tam, gdzie higiena intymna może pozostawiać nieco do życzenia. Co warte podkreślenia, grudki perliste nie prowadzą do zmian nowotworowych, a w medycynie nie określa się ich mianem zmian chorobowych.

Jak leczyć grudki perliste?

Jeśli mężczyzna ma nieco szczęścia, grudki perliste mogą zniknąć samoczynnie. Zwykle najpierw bledną, potem zaś całkowicie się wchłaniają, a medycyna znowu jest bezradna, gdy pojawia się pytanie o to, dlaczego tak się dzieje. niestety, równie prawdopodobne jest to, że ich liczba zamiast maleć, będzie rosła. W takim wypadku warto pomyśleć o ich usunięciu.

Ponieważ nie mamy do czynienia z chorobą, a grudki nie mają pochodzenia bakteryjnego lub wirusowego, nie prowadzi się leczenia farmakologicznego wychodząc z założenia, że nie byłoby one skuteczne. Skuteczne okazują się jednak zabiegi, których celem jest usunięcie grudek, a ponieważ medycyna notuje na tym polu duże sukcesy, pacjent może wybrać dokładnie taki ich rodzaj, jaki odpowiada mu w największym stopniu.

"Najskuteczniejszą i najmniej inwazyjną metodą usuwania grudek perlistych jest usunięcie ich przy pomocy lasera CO2. Taka też metoda stosowana jest w Klinice Murano" - tłumaczy dr. n. med. Paweł Rujna z Kliniki Murano.

grudki perliste

Zabieg usunięcia grudek perlistych - to warto wiedzieć

Choć istnieje przynajmniej kilka metod pozbywania się grudek perlistych, za najskuteczniejszą, a jednocześnie najmniej inwazyjną uznaje się tą, która eliminuje je z wykorzystaniem lasera CO2. Na zabieg taki można zdecydować się choćby w Klinice Murano znanej jako podmiot, który już od lat z powodzeniem wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ponieważ zaś przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, zabieg nie jest również bolesny dla osoby, która się mu poddaje. Grudki są usuwane punkt po punkcie, a choć w miejscach, w których były one obecne, pojawiają się niewielkie strupki, możemy mieć pewność, że po maksymalnie dziesięciu dniach od momentu wykonania zabiegu, dojdzie do ich odpadnięcia. Natychmiast po wykonaniu zabiegu poddający się mu pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć. Może być też aktywny fizycznie, choć zaleca się, aby do czasu zagojenia się ran, zachował wstrzemięźliwość seksualną. W okresie następującym tuż po zabiegu wskazane jest też przywiązywanie większej wagi do higieny intymnej.

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz