Torba plażowa – co powinno się w niej znaleźć?

Żeby wyprawa na plażę była jedynie błogim relaksem, trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Wielogodzinne przebywanie na słońcu, bez odpowiedniego zabezpieczenia, może być groźne dla zdrowia. Planując nadmorski wypoczynek, nie wystarczy wziąć ze sobą kostium kąpielowy i plażową piłkę. Przede wszystkim, należy pomyśleć o odpowiedniej ochronie ciała przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Co jeszcze powinno się znaleźć w wakacyjnej torbie?

Odpoczynek na plaży to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wakacji. Planując wielogodzinne przebywanie na słońcu, dobrze jest zaopatrzyć się w akcesoria, które umożliwią spędzenie tego czasu w komfortowy sposób, bez uszczerbku na zdrowiu. Co zatem warto spakować w torbę na plażę?

Krem z filtrem UV i balsam do opalania

Nic tak dobrze nie ochroni skóry i całego organizmu przed szkodliwymi skutkami oddziaływania słońca, jak kremy i balsamy, które mają składniki skutecznie zabezpieczające ciało przed promieniowaniem UV. To pozycja obowiązkowa w każdej torbie plażowej. Wybierając konkretny produkt, należy zwrócić uwagę na to, czy posiada w składzie substancje, które chronią zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Natomiast wysokość filtra, powinna być dostosowana do typu skóry – duże znaczenie ma to, czy skóra szybko się opala, czy też wspomniany proces zachodzi powolnie. Warto pamiętać o tym, że im wyższy filtr, tym większa ochrona skóry.

Jaki stopień ochrony mogą mieć kremy i balsamy do opalania?

Niski – poniżej SPF 8 – ochrona przez ok. 2 h

Średni – SPF 8-12 – ochrona do 3,5 h

Wysoki – SPF 15-25 – ochrona do 6,5 h

Bardzo wysoki – SPF 30-50 – ochrona do 12 h

Ultrawysoki – powyżej SPF 50 – ochrona powyżej 12 h

Skóra najszybciej starzeje się pod wpływem szkodliwego działania promieni słonecznych. Preparaty z filtrem, najlepiej nakładać na ciało raz na dwie godziny, to zapewni optymalną ochronę.

Okulary przeciwsłoneczne

To gadżet, którego nie powinno zabraknąć w żadnej torbie wakacyjnej. Okulary przeciwsłoneczne to najlepsza ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Najlepiej wybierać modele, które chronią narząd wzroku nie tylko przed widzialnym zakresem promieni słonecznych, ale też przed ultrafioletem.

Nakrycie głowy

Słomiany kapelusz, chusta na głowę lub letnia czapka chronią organizm przed przegrzaniem. Nadmierne wystawianie głowy na działanie promieni słonecznych, może doprowadzić do udaru słonecznego. Najbardziej narażone są na niego dzieci i osoby starsze.

Dodatkowe ubranie

W torbie plażowej powinno znaleźć się dodatkowe ubranie, które przyda się w przypadku załamania pogody. Warto zabrać ze sobą pareo, długi T-shirt lub bluzę. Pomocne okażą się także klapki lub sandały, w których wygodnie będzie poruszać się po plaży.

Ręcznik

Duży ręcznik plażowy to pozycja obowiązkowa każdej torby wakacyjnej. Najlepiej, żeby był kolorowy, wtedy łatwiej będzie go zlokalizować, jeśli na plaży będą tłumy. Drugi model, który również warto mieć przy sobie, powinien być nieco mniejszy. Ten drugi posłuży do wytarcia ciała do sucha po kąpieli.

Woda mineralna

W upale bardzo łatwo o odwodnienie organizmu. Najlepiej zatem mieć przy sobie zapas wody mineralnej lub innego napoju o znikomej zawartości cukru, którym będzie można szybko ugasić pragnienie. Dobrze jest schłodzony napój przelać do termosu, wtedy dłużej zachowa niską temperaturę.

Przekąski

Podczas wielogodzinnego przesiadywania na plaży, z pewnością da znać o sobie głód. Dobrze jest wziąć ze sobą coś do przegryzienia. W torbę plażową można zapakować soczyste owoce, np. jabłka, mandarynki, winogrona, a także ciasteczka – zbożowe lub herbatniki oraz paluszki i orzeszki. W przypadku większego głodu, na pewno sprawdzą się kanapki z serem, z wędliny lepiej zrezygnować, bo może szybko się popsuć. Lepiej też nie brać ze sobą czekoladowych słodyczy, które na słońcu szybko się roztopią.

Środki opatrunkowe

Warto mieć przy sobie plastry opatrunkowe, bandaż, gaziki i wodę utlenioną. To środki, które przydadzą się w przypadku wystąpienia drobnych skaleczeń i zadrapań. Dobrze też zawsze mieć w torbie wakacyjnej podstawowe środki przeciwbólowe, które nie pozwolą migrenie czy bólowi brzucha popsuć dobrej zabawy.

Umilacze czasu

Oprócz podstawowych elementów, które powinny się znaleźć w torbie na plażę, warto również pamiętać o gadżetach i dodatkowych akcesoriach, które umilą pobyt na łonie natury. W zależności od upodobań, dobrze jest mieć ze sobą ulubioną książkę, czasopismo, krzyżówki, odtwarzacz MP3 lub gry planszowe.

Wymienione wyżej niezbędne akcesoria plażowe, trzeba mieć w co zapakować. Do tego przyda się modna i pojemna torba plażowa. Standardowe modele w stonowanych barwach, jak i egzemplarze utrzymane w intensywnych odcieniach, od których ciężko oderwać wzrok, można znaleźć na tej stronie: https://www.primamoda.com.pl/torebki/torebki-plazowe.html. Dostępne w sklepie torby na plażę są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale też zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, dlatego będą idealnym uzupełnieniem letnich stylizacji.

 

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz