Energylandia – największy rodzinny park rozrywki w Polsce

Energylandia to rodzinny park rozrywki, w którym czekają atrakcje dla dzieci i dorosłych. Znajdują się tu liczne kolejki górskie, karuzele i urządzenia ekstremalne podnoszące poziom adrenaliny. Od 2016 roku na terenie obiektu można korzystać z wodnych atrakcji, czyli Water Parku.

Energylandia – Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna, Water Park

Energylandia to wesołe miasteczko znajdujące się w województwie małopolskim, w miejscowości Zator niedaleko Oświęcimia. Zostało otwarte w 2014 roku i mieści się na terenie 26 ha, co plasuje go na pierwszym miejscu pod względem wielkości parków rozrywki w Polsce. Można znaleźć w nim aż 80 atrakcji dla dzieci i dorosłych. Rozrywki podzielone są na grupy tematyczne:

  • Bajkolandia - przeznaczona dla najmłodszych odwiedzających;
  • Strefa Familijna, w której bawić się mogą dzieci wraz z dorosłymi;
  • Strefa Ekstremalna, dla osób poszukujących mocnych wrażeń.

Od 2016 roku na terenie parku funkcjonuje również sektor atrakcji wodnych, który przypomina tropikalną wyspę. Można w nim odpocząć na leżaku w cieniu parasola lub całą rodziną popływać się w basenach pod okiem ratowników. Na obszarze Water Parku można ochłodzić się, pijąc egzotyczne napoje przygotowane w Tropical Barze. Dla zmęczonych atrakcjami i głodnych odwiedzających otwarte są przez cały dzień restauracje oraz sklepy z pamiątkami.

Energylandia

Atrakcje dla małych i dużych

Twórcy Energylandii mogą pochwalić się atrakcjami dla całej rodziny. Na terenie parku znajduje się 10 kolejek górskich, w tym pierwszy w Polsce rollercoaster Formuła 1 napędzany elektromagnetycznie, dzięki czemu wagoniki rozpędzają się w czasie 2 sekund do prawie 80 km/h. W parku stworzone są dwie sceny, w których organizowane są spektakle, m.in. pokazy iluzjonistyczne, taneczne oraz sztuczne ognie. W Energylandii można również podziwiać widowiska motoryzacyjne, a dzieci mogą obejrzeć spektakle o piratach lub przedstawienia nawiązujące do westernów. Na terenie obiektu znajduje się również kino 7D, gdzie można oglądać filmy nie tylko wzrokiem, ale też wszystkimi zmysłami.

Energylandia – promocje i szczególne wydarzenia

Park rozrywki w Zatorze organizuje dodatkowe atrakcje w takie dni, jak majówka, Dzień Kobiet czy Halloween. Urządzane są również atrakcje kulinarne, na przykład otwarcie sezonu grillowego czy Oktoberfest, podczas których można smakować różnego rodzaju jedzenie oraz wiele gatunków piwa.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz