Małe i duże upominki – sposób na wyrażenie uczuć i celebrowanie różnych okazji

Wiele mówi się na temat tego, że związek należy pielęgnować, że nie można osiadać na laurach i zapominać o wyrażaniu uczuć. Mimo to wiele par dopada monotonia codzienności. Rutyna bywa zabójcza, ale na szczęście można łatwo wymknąć się z jej sideł. Sposobem na to są działania spontaniczne oraz różnego typu drobne i większe upominki, które uprzyjemniają życie i są sposobem na okazanie uczuć.

Upominki zupełnie bez okazji

Prawie każdy lubi dostawać prezenty i drobne upominki, dlaczego więc nie obdarowywać się nawzajem drobiazgami zupełnie bez żadnej okazji? Nie chodzi tu o wymyślne i drogie prezenty – te zostawmy sobie na uczczenie rocznicy związku lub urodzin drugiej połówki. Upominki bez okazji mogą być zupełnie drobne, niedrogie, a nawet wykonane samodzielnie przy niewielkim wysiłku. Przykłady? Jest ich mnóstwo, a to tylko kilka z nich:

  • Bukiet polnych kwiatów – to pomysł sezonowy, który można zrealizować wyłącznie w okresie wiosenno-letnim, ewentualnie jesienią. Bukiet kwiatów, które zerwało się własnoręcznie, ma bardzo romantyczny i osobisty charakter. Choć jest to prezent, który wydaje się oklepany, to tak naprawdę dziś mało kto zrywa kwiaty na łące – łatwiej przecież kupić je w kwiaciarni. Tym bardziej taki gest zostanie doceniony.
  • Miłosny liścik – kartka z miłymi słowami, mały rysunek lub wspólne zdjęcie opatrzone osobistym tekstem to bardzo osobisty akcent i prezent, który nic nie kosztuje, a zdecydowanie poprawi nastrój drugiej osoby.
  • Ulubiona potrawa – zamiast kupować wymyślne prezenty, można przyrządzić dla partnera lub partnerki ulubioną potrawę. W końcu nie bez powodu mawia się, że przez żołądek można trafić do serca.
  • Album na zdjęciato upominek, który nie kosztuje wiele, a który pozwala wspólnie uporządkować i przywołać wspomnienia. Można wybrać album na zdjęcia z gotowymi przegródkami na fotografie lub model z kartami, na które zdjęcia trzeba nakleić.
  • Książka, płyta, gra – drobny przedmiot, który nawiązuje do zainteresowań drugiej osoby to bardzo dobry pomysł na upominek bez okazji.
  • Wspólne wyjście w ciekawe miejsce – prezentem może być nie tylko przedmiot, ale również wydarzenie. Może warto czasami porzucić rutynę na rzecz spontanicznej wycieczki, spaceru, kolacji na mieście lub nawet bardziej zwariowanej czynności (jak wizyta w tunelu aerodynamicznym albo lot balonem)?

Prezenty, które będą świetną pamiątką

Gdy zbliżają się urodziny lub imieniny partnera bądź partnerki albo wówczas, gdy niebawem będzie miała miejsce rocznica związku, warto pomyśleć o prezencie, który będzie osobisty, symboliczny i który będzie fajną pamiątką.

Jednym z niezawodnych prezentów na takie okazje, który jednocześnie nie kosztuje wiele, jest album na zdjęcia albo fotografia wywołana w dużym formacie i umieszczona w efektownej ramie. Wspólne zdjęcia to w ogóle znakomita pamiątka i warto robić je przy różnych okazjach, a nie tylko na oficjalnych uroczystościach i podczas wakacji.

Kolejnym pomysłem na ciekawy prezent może być właśnie aparat. To sprzęt, który nie należy do najtańszych (choć oferta jest tak szeroka, że bez problemu można znaleźć aparat na każdą kieszeń), ale za to umożliwia uwiecznianie wspomnień. Jeśli nie jesteśmy doświadczonymi fotografami, warto wybrać model o podstawowej funkcjonalności, który oferuje różnorodne tryby automatyczne. Gdy mamy nieco więcej wprawy można rozważyć zakup lustrzanki cyfrowej lub aparatu hybrydowego.

Na szczególne okazje – nie tylko biżuteria i zegarki

Okrągłe rocznice ślubu lub urodziny bywają pretekstem do zakupu dość kosztownych, ale też nieco oklepanych upominków. Najczęściej wybierana jest biżuteria oraz zegarki. To bardzo dobry pomysł na okazały prezent, ale jeśli mamy już pod dostatkiem biżuterii i nie zdarza nam się nosić zegarków zbyt często, to warto pomyśleć o czymś zupełnie innym.

Pomysłem na uczczenie szczególnie ważnej okazji może być wspólny wyjazd, jakieś wspólne przeżycie, atrakcja, która zostanie zapamiętana na długie lata. Może Wasza druga połówka marzy o locie balonem albo o wyjeździe do Grecji? Warto wziąć to pod uwagę i zaaranżować określony wyjazd lub wydarzenie. Nie są to zbyt tanie prezenty, ale za to pozwalają wspólnie spędzić czas w ciekawy i zupełnie nietypowy sposób, a przy tym są ogromnym zaskoczeniem dla obdarowywanej osoby.

Wręczanie i otrzymywanie prezentów to bardzo przyjemne doznania. To także sposób na to, by okazać drugiej osobie zainteresowanie i uczucie. Jeśli wręczymy jej nową książkę ulubionego pisarza, to wiadomo, że doskonale śledzimy jej zainteresowania, a w dodatku sprawimy jej tym miłą niespodziankę. Jeśli sprezentujemy jej aparat lub album na zdjęcia, będziemy mogli korzystać z tych przedmiotów wspólnie, co również jest bardzo dobrym i przyjemnym rozwiązaniem. Dobrze wybrane i przemyślane upominki mogą wprowadzić nieco świeżości i nowości w związku. Pomogą przełamać monotonię, zerwać z rutyną i sprawią, że relacja będzie kwitła w najlepsze.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz