Speed dating - szybki sposób na miłość

​W dużych aglomeracjach osoby poszukujące prawdziwej miłości próbują coraz nowych rozwiązań aby poznać swoją drugą połówkę.

Speed dating - na czym polega

Speed dating opiera się na sesjach rozmów, przeprowadzanych w krótkim czasie, ustalanym przez organizatora (zazwyczaj jest to 5-8 minut). Po zakończonych sesjach osoby, które wzajemnie przypadły sobie do gustu i oznaczyły się w formularzu, zyskują możliwość dalszego kontaktu. Dzięki ograniczeniom czasowym uczestnicy nie muszą być skrępowani koniecznością kontynuowania rozmowy, która się "nie klei" i zwyczajnie widzą, że nie pasują do siebie. 

Zaletą speed datingu jest także okazja do poznania większej liczby osób, wśród których może czekać potencjalna druga połówka, co jest trudniejsze do zrealizowania w innych okolicznościach np. w klubie. Co ważne, w czasie szybkiej randki minimalizuje się strach przed odrzuceniem, gdyż każdy musi porozmawiać z każdym i zyskuje szansę na kontakt w miłych oraz neutralnych warunkach.

Wśród singli w miastach takich jak Kraków, Katowice, Wrocław, Warszawa, Poznań szybkie randki cieszą się rosnącą popularnością. Speed dating jako metoda zawierania nowych kontaktów miłosnych, ceniona jest m.in. z powodu oszczędności czasu - samo spotkanie zwykle nie trwa dłużej niż 2 godziny. 

Szybkie randki - przebieg spotkania

Speed dating rozpoczyna się wręczeniem każdemu uczestnikowi formularza z numerami i imionami osób, biorących udział w spotkaniu. Uczestnicy są pogrupowani wedle wieku. Panowie i panie po zajęciu miejsc rozpoczynają konwersacje, a po upływie ustalonego czasu organizator sygnalizuje, aby panowie przesiedli się do pani, z którą jeszcze nie rozmawiali. Spotkanie kończy się, gdy wszyscy uczestnicy odbędą krótkie rozmowy. Uczestnik lub uczestniczka spotkania może zaznaczyć w formularzu dowolną liczbę osób, które wpadły mu lub jej w oko. Osoby, które się spodobały sobie ze wzajemnością, kilka godzin po spotkaniu otrzymują dane kontaktowe do siebie (numer telefonu lub adres e-mail). 

Speed dating - gdzie

Ze względu na niezobowiązujący i swobodny charakter szybkich randek warto wziąć udział w jednym z nich, zwłaszcza że w dużych miastach takich jak Kraków, Katowice, Wrocław, Warszawa, Poznań bez problemu można wziąć w nich udział i przekonać się na własnej skórze, czy jest to metoda odpowiednia dla nas. Warto też zapoznać się z opiniami osób, które brały udział w speed datingu, jakie są ich wrażenia i na co warto zwracać uwagę.

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz