Dziecko w ogrodzie, czyli jak uatrakcyjnić maluchowi zabawę

Większość dzieci nie trzeba przekonywać o tym, że zabawa w ogrodzie to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Zabawa w berka, gra w piłkę czy też budowanie domków z piasku w piaskownicy z czasem mogą się jednak znudzić maluchowi. Wówczas warto uatrakcyjnić dziecku czas spędzony na zewnątrz. Jak to jednak zrobić?

Odpowiedź jest prosta – wybierając zabawki i akcesoria, które mogą być wykorzystywane na zewnątrz. Muszą być one przede wszystkim odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nawet jeśli zwykle przechowujemy je w domu, dziecko może zwyczajnie zapomnieć o ich odłożeniu we wskazane miejsce, a szkoda gdyby uległy zniszczeniu. Jakie zatem zabawki wybrać do ogrodu?

Huśtawka ogrodowa dla dzieci

Na początek nie musimy decydować się na coś spektakularnego, takiego jak trampolina czy też basen. Odmianą od rutynowych zabaw będzie dla dziecka nawet zwykła huśtawka ogrodowa. Każdy maluch uwielbia się bowiem bujać, a jeśli robi to na świeżym powietrzu wpływa to jeszcze korzystniej na jego samopoczucie oraz prawidłowy rozwój. To połączenie aktywności fizycznej ze świetną zabawą.

Wybierając odpowiedni sprzęt, musimy mieć na uwadze nie tylko rozrywkę, ale również komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo malucha. Z huśtawki korzystać mogą nawet niemowlęta. Model musi być jednak dopasowany do umiejętności i wagi dziecka. Tylko wówczas zapewni mu odpowiednią, w pełni wygodną rozrywkę.

Jeżeli mamy małe dziecko, które dysponuje jeszcze ograniczonymi umiejętnościami, wybierzmy huśtawkę zamykaną lub kubełkową. Modele te skonstruowane są w taki sposób, aby zapobiec wypadnięciu malucha podczas zabawy. Są lekkie i zazwyczaj wykonane z plastiku. Mogą być używane przez dzieci w wieku od kilku miesięcy do 2-3 lat. Zazwyczaj można je również zamontować w domu.

W sytuacji gdy mamy starsze dziecko i pewność, że podczas huśtania nie wyrządzi ono sobie krzywdy, możemy wybrać model gwarantujący większą swobodę, na przykład huśtawkę bez oparcia. Jest ona prosta w montażu i ułatwia dziecku rozbujanie się. Zwykle nie potrzebuje ona rozbudowanego stelażu. Możemy ją zatem zawiesić na gałęzi drzewa, a nawet w domu, co pozwoli na skorzystanie z huśtawki w deszczowe dni.

W ogrodzie szczególnie dobrze sprawdzi się huśtawka typu bocianie gniazdo. Ma ona wygodne i szeroki siedzisko w kształcie koła. Może z niej korzystać kilkoro dzieci jednocześnie, co dodatkowo zwiększa frajdę. W tym wypadku warto jednak zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie konstrukcji.

Ważny jest również wybór odpowiedniego stelażu. Powinien on być stabilny i wytrzymały, a także wykonany z materiałów odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Dobrze sprawdzi się stal nierdzewna. Stelaż warto również regularnie konserwować, zwłaszcza model wykonany z drewna, co przedłuży jego trwałość i sprawi, że będzie nam służył przez kilka sezonów.

Motor na akumulator

Jeszcze więcej rozrywki dostarczymy naszemu dziecku, kupując mu motor na akumulator. Maluchy wprost uwielbiają wszelkie elektryczne zabawki, a pojazd na dwóch kółkach będzie spełnieniem ich marzeń. Można nim sterować samodzielnie lub za pomocą pilota RC. Tę drugą opcję na pewno docenią ojcowie, którzy czasem nawet bardziej niż ich pociechy uwielbiają zabawki tego typu.

Motor na akumulator dostarczy naszemu dziecku wiele godzin intensywnej zabawy i z pewnością zachęci do przebywania na dworze. Na rynku dostępne są modele mające walory edukacyjne, toteż nie tylko bawią, ale również uczą. Ponadto, są w pełni bezpieczne.

Na rynku znajdziemy zarówno proste modele przeznaczone dla 2-3 latków, jak i bardziej rozbudowane dla 10-latków. Największą popularnością cieszą się jednoślady jednoosobowy. Zakupić możemy również takie z miejscem dla dwóch osób.

Dla dziecka liczy się przede wszystkim wygląd motocyklu. Dorośli powinni jednak zwrócić uwagę także na inne kwestie, takie jak:

  • konstrukcja – powinna zapewniać ona bezpieczeństwo i być pozbawiona wystających elementów, takich jak wkręty,
  • zasilanie – czyli, w ile akumulatorów został wyposażony sprzęt i jakim napięciem się charakteryzują (zwykle 6 lub 12 V),
  • rodzaj napędu – na jedno koło, czy dwa,
  • dodatkowe funkcje – w tym klakson czy też możliwość zapalania świateł i kierunkowskazów,
  • maksymalna prędkość – zwykle jest to 4-6 km/h,
  • cena – najtańsze modele dostaniemy już za 250 złotych, te oferujące więcej funkcji i produkowane przez renomowane marki kosztują jednak znaczenie więcej – nawet powyżej 1500 złotych.

Rodzice na wiele sposobów mogą uatrakcyjnić swym dzieciom zabawę w ogrodzie. Wszelkiego rodzaju huśtawki, trampoliny oraz urządzenia napędzane elektrycznie, w tym zwłaszcza motocykle i samochody, to jedynie niewielka część akcesoriów, z jakich możemy korzystać podczas zabawy na zewnątrz. Jeżeli nasze dziecko jest starsze, wystarczy je zapytać, jaki sprzęt sprawi mu największą frajdę.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz