Botoks: zabiegi z wykorzystaniem botoksu. Jakie, dla kogo, kiedy wykonać? Efekty botoksu

Botoks jeszcze do niedawna kojarzył się z czymś negatywnym, jednak obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na przeprowadzenie zabiegu kosmetycznego z wykorzystaniem botoksu. Dzięki temu można zadbać przede wszystkim o nieco młodszy wygląd. Skóra odzyska dawny blask, a poza tym można pozbyć się nieestetycznych zmarszczek. Botoks ma zróżnicowane zastosowanie, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z niego w walce z nadmiarem potu i zgrzytaniem zębów.

Botoks - czego można się spodziewać?

Botoks jest stosowany w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Kluczem do sukcesu jest to, aby zabiegi były przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów. Ma silny wpływ na płytkę nerwowo-mięśniową. Dzięki temu ludzkie mięśnie są skutecznie rozluźniane, a zmarszczki po pewnym czasie znikają ze skóry. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się przez około jeden rok.

Wskazaniem do przeprowadzania tego typu zabiegów jest m.in. nadmierna potliwość oraz częste migreny. Sprawdza się też przy niwelowaniu zmarszczek mimicznych i odmładzaniu twarzy. W przypadku zabiegu z użyciem botoksu w celu zlikwidowania zmarszczek będzie on trwał około 15-30 minut, a pierwsze efekty zostaną zauważone po kilku dniach. Na pełne efekty kuracji trzeba jednak około 2 tygodnie. Taki stan rzeczy utrzyma się na skórze przez około 6 miesięcy, a zabieg będzie nas kosztować 350-450 zł (za jeden zabieg).

Botoks - kiedy może się przydać?

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu mogą się przydać wielu kobietom. Przede wszystkim tyczy się to sytuacji, w której panie chcą sobie powiększyć usta. Botoks jest wtedy wstrzykiwany w usta (w kilku różnych miejscach). Po 2 lub 3 dniach usta staną się:

 • pełne,
 • jędrne,
 • większe,
 • atrakcyjne.

Efekty takiego zabiegu utrzymują się nawet przez 9 miesięcy, chociaż koszt może wynieść nawet powyżej 1 tysiąca złotych. Z botoksu możemy skorzystać również w przypadku leczenia bruksizmu. Cena w tym przypadku będzie oscylować w granicach 650-750 złotych.

Jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów jest leczenie nadmiernej potliwości. Można mieć przez to problemy z nawiązaniem bliskiej relacji damsko-męskiej lub znalezieniem pracy. Warto zdecydować się na zastrzyki z botoksu. Kuracja ta może nas kosztować około 1000-1200 złotych. Problemy z potem odejdą w zapomnienie na co najmniej kilka miesięcy.

Kiedy jeszcze warto zdecydować się na botoks?

Na botoks warto zdecydować się w jeszcze kilku różnych sytuacjach, np.:

 • przy eliminowaniu blizn,
 • przy problemach z nietrzymaniem moczu.

Decyzja w tym zakresie nie powinna być podejmowana samodzielnie. Zdecydowanie lepiej jest ją skonsultować z doświadczonym specjalistą, aby mieć pewność, że wybrana przez nas metoda na pewno okaże się najskuteczniejsza. Niekiedy nie trzeba decydować się na takie zabiegi, dlatego warto zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Jeśli zdecydujesz się na zabieg z uzyciem botoksu to polecamy sprawdzić oferte na https://klinikamurano.com/oferta_botoks-toksyna-botulinowa_20.html.

Zabiegi z użyciem botoksu - jak się do nich przygotować i jak wyglądają? Jakie są przeciwwskazania

Kluczowe jest to, aby panie prawidłowo przygotowały się do zabiegów z użyciem botoksu. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie rzetelnego wywiadu lekarskiego. Jeśli zostaną zauważone stany zapalne skóry, zabieg nie będzie mógł dojść do skutku.

Istotne jest oczywiście to, że takie zabiegi nie są zbyt czasochłonne. Zwykle poświęcamy na nie maksymalnie kilkadziesiąt minut. Potrzebna jest do tego cienka igła z botuliną. Zabieg nie wywołuje żadnego bólu oraz dyskomfortu. Niekiedy jednak specjaliści decydują się na zastosowanie kremu znieczulającego. 

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do przeprowadzenia tego typu zabiegu, są to z całą pewnością:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • stany zapalne skóry,
 • zaburzona krzepliwość krwi,
 • przyjmowanie antybiotyków,
 • niewydolność serca lub nerek,
 • przebyte infekcje (zwłaszcza te groźne),
 • przebyty zawał serca.

Warto powiedzieć specjalistom o wszystkim i niczego przed nim nie zatajać, ponieważ można sobie jedynie zaszkodzić. W niektórych przypadkach może to grozić skutkami ubocznymi, takimi jak: bóle głowy, zasinienie, drętwienie twarzy lub też niewielki ból w okolicach miejscach ukłucia. 

Prawidłowo przeprowadzona usługa z wykorzystaniem botoksu jest dla pacjentek całkowicie bezpieczna, więc absolutnie nie należy się jej obawiać. Kluczem do sukcesu jest to, aby udać się do uznanego gabinetu medycyny estetycznej, w którym na co dzień pracują wybitni specjaliści. Tym samym zadba się o swój komfort psychiczny. Co prawda na pierwsze efekty trzeba poczekać przynajmniej kilka dni, ale efekty kuracji będą dla pacjentek w pełni zadowalające. 

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz