Warsztaty plastyczne dla dzieci – wspierają rozwój manualny

W pierwszych latach życia dziecka bardzo ważne jest wspieranie prawidłowego rozwoju manualnego, w szczególności rąk i dłoni. Można robić to poprzez różne ćwiczenia i zabawy. Doskonałym wyborem będą też warsztaty plastyczne dla najmłodszych. To również świetna okazja do tego, aby rozwinąć w dziecku pasję do tworzenia!

Zajęcia plastyczne skierowane są już do dzieci w wieku dwóch i trzech lat. To właśnie wtedy maluchy są już w stanie samodzielnie trzymać kredkę czy pędzelek i malować na kartce papieru. Maluch w wieku czterech lat ma już znacznie lepiej rozwinięte umiejętności manualne, dlatego mogą tworzyć pierwsze obrazki.

Rysowanie kredkami i ołówkami, a także malowanie farbami przygotowuje do nauki pisania, dlatego warto wspierać te zdolności już u najmłodszych dzieci. Także rozwój manualny wspierają inne twórcze działania, na przykład wycinanie oraz wydzieranie, podczas których dziecko uczy się prawidłowo zginać, prostować palce i angażować w pracę całe dłonie. Korzystanie z nożyczek pozwala z kolei na doskonalenie rozsuwania i zsuwania palców, a ponadto wspiera rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Wobec tego zajęcia plastyczne są w stanie sprawić, że maluch będzie radził sobie znacznie lepiej w późniejszym wieku. Jego mięśnie dłoni i rąk będą dobrze rozwinięte, co jest bardzo ważne między innymi przy pisaniu.

Malowanie, wycinanie, wydzieranie oraz inne czynności maluch może ćwiczyć w domu, ale bardzo dobrym wyborem będą także warsztaty plastyczne dla dzieci Warszawa jest jednym z miast, gdzie możemy skorzystać z nich w różnych instytucjach. Są one prowadzone między innymi w pracowniach plastycznych, bibliotekach, domach kultury, muzeach, teatrach.

Oprócz poprawy umiejętności manualnych uczestnictwo w warsztatach plastycznych ma także wiele innych zalet. Pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię, uczy pracy w grupie, pomaga w kształtowaniu umiejętności oceny estetycznej pracy.

Z aktualnie dostępnymi warsztatami plastycznymi dla dzieci możemy zapoznać się przez internet.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz