Wyprzedaże -jak kupować i na co zwracać uwagę?

Już za chwilę ruszy kolejna fala wyprzedaży. Zdarzają się one co jakiś czas i aż grzech nie wybrać się na zakupy, gdy kuszą nas 50% rabaty. Można znaleźć wtedy naprawdę modowe perełki dosłownie za grosze. Warto jednak podejść do tego z głową. Przed wejściem do centrum handlowego warto pamiętać o kilku kwestiach, abyśmy zauroczone rabatami nie wydały całej fortuny na rzeczy, których w zasadzie nawet nie potrzebujemy. Pamiętaj o nich, a staniesz się ekspertką zakupową!

Sprawdź czego potrzebujesz

Zanim wybierzemy się na zakupy, warto się do nich dobrze przygotować. W wielu kwestiach życia dobry plan to podstawa, w tej jest podobnie. Na początku zajrzyj do swojej szafy. Przejrzyj ubrania, sprawdź ich stan, przymierz czy nadal pasują. To jest także dobra okazja na małe porządki, wyrzuć rzeczy, których nie założyłaś już od lat, a także te które już są tak zniszczone, że na pewno ich więcej nie założysz. W ten sposób zobaczysz czego potrzebujesz, a także zrobisz miejsce na nowości. Zwróć szczególną uwagę na rzeczy ‘basic’ -np. białą koszulę, marynarkę, jeansy czy małą czarną powinna mieć każda z nas. Klasyczne fasony są zawsze dobrym wyborem, więc jeżeli nam czegoś brakuje możemy zwrócić na to szczególną uwagę podczas wyprzedaży. Poprzez takie działania stworzymy listę zakupów, a także uświadomimy sobie co już mamy. Pozwoli to uniknąć kupienia trzeciej takiej samej sukienki, różniącej się szczegółem. 

Dobry research to podstawa!

Gdy już mamy wstępny plan, pomyśl gdzie możesz dane rzeczy znaleźć. Pomocne do tego mogą być sklepy internetowe, za pomocą których sprawdzisz asortyment, a także dostępne rabaty. Wybierz sklepy, które Cię interesują, żeby nie tracić czasu i energii na te zupełnie nieprzydatne. Stawiaj na ulubione marki, gdzie wiesz czego się po danym asortymencie spodziewać. Pamiętaj również, że jeśli kupujesz daną rzecz taniej, przysługują Ci takie same prawa jak w przypadku ‘normalnej’ ceny. Masz prawo do zwrotu czy reklamacji. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, zapytaj obsługę sklepu. Jest to świetna opcja, ponieważ czasem zauroczone super-okazją kupujemy bez namysłu, a po powrocie do domu okazuje się, że dana sukienka jest za mała, a ekstrawagancka marynarka do niczego nam nie pasuje. 

Na co zwracać uwagę?

Wyprzedaże to świetny czas na zakupy, dostajemy rzeczy za część ich początkowej ceny. Dlatego warto celować w solidne marki, które oferują lepszą jakość asortymentu. Kupując wiele, super tanich ubrań wydajemy majątek, na rzeczy, których tak naprawdę nie będziemy nosić na co dzień. Idealnie leżąca sukienka, ciepły płaszcz, skórzana torebka, albo buty będą doskonałym celem. Lepiej kupić jedną rzecz, a porządną, niż wiele tandetnych i nieprzydatnych. Jeżeli decydujesz się na zakup, dopasuj daną rzecz do swojej figury i fasonu. Nie kupuj rzeczy ‘prawie dobrych’, bo to nie o to chodzi, i tak nigdy ich nie założysz, a wydasz niepotrzebnie pieniądze. Unikaj także zakupów fasonów, które były modne przez ostatni sezon, właśnie -były i zapewne już nie wrócą. Bardzo dobrym pomysłem jest wybranie się na zakupy w towarzystwie. Musi być to jednak osoba, która podchodzi do tego z dobrym nastawieniem, ma podobny gust i szczerze wyrazi opinie na temat Twoich potencjalnych wyborów. W takiej obstawie zakupy na wyprzedażach będą czystą przyjemnością!

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz