Sprawy intymne, czyli rozmowa z partnerem o seksie

Związek dwojga ludzi wymaga pracy. Wiele osób zapomina o tym, że bardzo istotnym elementem każdego dnia powinna być rozmowa z partnerem. Taki dialog może dotyczyć codziennych spraw, jednak niekiedy konieczne jest poruszanie takich tematów jak seks.

Otoczeni erotyzmem

Wydaje się, że obecnie sfera erotyczna nie jest już tematem tabu. O seksie mówi się przecież nawet w mediach masowego przekazu. A jednak rozmowa dwojga bliskich sobie ludzi na ten temat wcale nie musi być łatwa, jak wiele osób nie raz się przekonało.

Rozmowa to nie krytyka

Głównym powodem takiego stanu jest wstyd. Niektóre osoby są w stanie być szczere w przypadku gdy muszą porozmawiać z nieznanymi sobie ludźmi. Gdy jednak przychodzi do rozmowy z partnerem, skrępowanie zamyka im usta. Mężczyznom często trudniej się przełamać, ponieważ w kulturze nie istnieje wzorzec mężczyzny wrażliwego. W przekonaniu, że musi dbać o swój wizerunek silnej głowy rodziny mężczyzna raczej często nie jest w stanie podjąć się rozmowy na ten temat.

Odejście od rutyny

Rutyna w związku to bardzo częsty problem, który jednak rzadko jest poruszany w rozmowie. Taki stan sprawia, że druga strona może nieświadomie powtarzać niechciane zachowania w sypialni uważając, że wszystko jest w porządku. Brak rozmowy o problemach w intymnych kontaktach nie służy związkowi, a działa wręcz przeciwnie – może być powodem jego rozpadu.

Zakodujcie Wasze ciała

Stosowanie oficjalnego lub wręcz lekarskiego nazewnictwa części intymnych w sypialni rzadko ułatwia rozmowę na ten temat. Inne osoby znają tylko wulgarne określenia i uważają, że nie można używać ich mówiąc do kogoś bliskiego. Tymczasem nie trzeba korzystać ani z oficjalnych, ani niekulturalnych określeń. Można stworzyć własne nazwy, które będą znały tylko zainteresowane osoby. To może bardzo pomóc w prowadzeniu dialogu w sypialni.

Jak rozmawiać o seksie?

Instruktaż jako wstęp do rozmowy

Niektórym osobom rozmawianie przychodzi trudniej, dlatego w takim przypadku można na początku zrezygnować z dialogu na rzecz instruktażu. Zamiast mówić partnerowi w jaki sposób i gdzie ma prowadzić dłonie, można po prostu zrobić to za niego. Taka nauka nie wymaga dużej śmiałości, może dać natomiast doskonałe efekty.

Wspólna lektura oraz gadżety

Wiedzę o nowych metodach pieszczot nie musi być czerpana wyłącznie od partnera. Obecnie, jak już było to napisane wcześniej, o seksie mówi się i pisze coraz częściej. Taka lektura nie może zastąpić rozmowy z partnerem, może jednak stać się punktem, od którego dialog o sytuacjach intymnych w sypialni może się zacząć. Wystarczy pokazać dany artykuł drugiej osobie lub, jeśli jest to możliwe, po prostu zakupić reklamowany gadżet. Należy jednak pamiętać, że druga strona nie zawsze będzie otwarta na eksperymenty – ważne by zachęcać, a nie zmuszać.

Twoja fantazja – jego działanie

Kobiety często miewają fantazje na temat tego, co powinno dziać się w sypialni. Rzadko jednak mówią o tym swoim mężczyznom w obawie, że ci i tak nie spełnią prośby. Tymczasem partner nie jest w stanie domyślić się, co kryje się w myślach partnerki. Odwaga w rozpoczęciu rozmowy na ten temat to klucz do sukcesu.

Rozmowa doskonała

Dzięki dialogowi w sypialni, życie seksualne nabierze nowego wymiaru. Przygotowanie do wspólnej nocy to coś, co na pewno spodoba się osobom lubiącym planować. Osoby bardziej spontaniczne dzięki takiej rozmowie będą doskonale wiedziały co robić. Najważniejsze, zarówno podczas rozmowy, jak i wspólnej nocy jest wzajemne zrozumienie.

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz