Makijaż mineralny

Kosmetyki mineralne są szczególnie delikatne, naturalne i co najważniejsze bezpieczne dla naszej skóry, dlatego nadają się one doskonale do cery problemowej. Kosmetyki mineralne nie ograniczają naszej skórze możliwości korzystania z tlenu, nie powodują podrażnień i nie doprowadzą do jej przesuszenia. Makijaż mineralny zapewniać nam będzie idealne pokrycie, może skutecznie maskować niedoskonałości i co ważne będzie również przyspieszać leczenie wyprysków.

Można nakładać go na skórę również po zabiegach kosmetycznych i estetycznych. W kosmetykach mineralnych nie ma sztucznych substancji. Produkty do makijażu mineralnego składają się jedynie z czystych minerałów. Makijaż z nimi wykonany daje idealne krycie, charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym, regulować będzie wydzielanie sebum. Kosmetyki mineralne tworzą ze skórą zgrany duet, który będzie gwarantował piękny, naturalny wygląd. Nakładając makijaż mineralny można sobie pozwolić na kilka warstw i nie będzie trzeba obawiać się tak zwanego efektu maski. Makijaż mineralny będzie odpowiedni dla każdego typu skóry, także tej wrażliwej.

Makijaż mineralny dla alergików

Makijaż mineralny jest przeznaczony dla osób z alergiami. Jeśli ktoś ma uczulenie na składniki z kolorowych kosmetyków i przez to nie może się malować możliwe, że właśnie takim najlepszym rozwiązaniem będzie mineralny makijaż. Nie ma w tych kosmetykach żadnej chemii, konserwantów, środków zapachowych. Przez sypką konsystencję nie będą one łatwe do nałożenia i dlatego konieczna będzie używanie odpowiednich pędzli, ponieważ tylko wtedy można oczekiwać, że ten makijaż uda się skutecznie nałożyć i będziemy z niego zadowoleni. Co jednak najważniejsze nie będzie trzeba obawiać się między innymi tego, że takie kosmetyki będą zatykać pory. Tym samym dla cery wrażliwej i trądzikowej będą dobre, w 100% bezpieczne. Usunięcie takiego makijażu nie będzie problemowe. Do demakijażu będziemy potrzebować tylko delikatnego płynu micelarnego. Do produkcji takich kosmetyków używać należy aktywnych składników takich jak dwutlenek tytanu czy tlenek cynku. Nie mają one silikonów czy też parafiny, stąd będzie tylko w formie sypkiej czy sprasowanej.

Jak nakładać kosmetyki mineralne

Puder mineralny będzie się nakładać z pomocą dużego pędzla do pudru. Cienie do powiek osypują się bardziej niż zwykłe cienie i dlatego można zacząć od jednej warstwy jasnego pudru. Podczas malowania cienie osypują się na ten puder i dzięki temu łatwo potem będzie można je strzepnąć pędzlem do pudru. Na policzki nakładamy róż i na całą twarz, jeśli chcemy przyciemnić skórę używamy mineralnego pudru brązującego.

Więcej dowiesz się na: patrycja-zarychta.pl

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz