W jakie artykuły i środki higieniczne dla noworodka warto się zaopatrzyć?

Szykowanie wyprawki dla noworodka to ogromne przedsięwzięcie, które stresuje sporo osób. Przyszłe mamy wiedzą o tym, że muszą zabrać ze sobą kilka niezbędnych produktów, które sprawdzą się tak naprawdę tuż po porodzie, i jeszcze w szpitalu. Później będą potrzebne również w domu. W jakie artykuły higieniczne dla dzieci warto się zatem zaopatrzyć jeszcze przed porodem? Co koniecznie trzeba dokupić tuż po porodzie? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem. 

Niezbędne artykuły higieniczne dla dzieci

Podstawowe artykuły higieniczne, z których korzystają rodzice tuż po porodzie, to oczywiście pampersy, czyli inaczej po prostu pieluszki. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez pieluszek w najmniejszym rozmiarze. Na początek warto kupić po prostu jedno opakowanie pieluszek konkretnego producenta w najmniejszym rozmiarze, aby sprawdzić, jak reaguje na nie skóra dziecka. Niestety niektóre maluszki reagują na przykład odparzeniem. Dlatego też kolejny środek higieniczny, który jest niezbędny na wczesnym etapie życia, to krem do pupy lub maść, która będzie służyła do pielęgnowania skóry. Pomoże to przeciwdziałać pojawianiu się odparzeń, a jeżeli już takie się pojawią, będzie wspierać rodziców w łagodzeniu stanu zapalnego skóry. Niektórzy korzystają również z pudru dla niemowląt, ale, prawdę mówiąc, w ostatnich latach ten produkt trochę wyszedł z mody. Poza pieluszkami oraz środkami do pielęgnacji skóry przydają się również nawilżane chusteczki. Służą one do tego, aby odświeżyć skórę dziecka przed założeniem czystej pieluszki. Są bardzo wygodne wtedy, gdy jest się poza domem. Warto wybierać chusteczki nawilżane, które mają jak najbardziej naturalny skład. Świetną opcją są między innymi chusteczki nasączone po prostu zwykłą wodą, które dodatkowo posiadają na przykład łagodzącą skórę witaminę E.

Kosmetyki i leki dla niemowląt

Wśród artykułów higienicznych, które przydają się w pierwszych tygodniach życia maluszka, ważne miejsce zajmują również środki do pielęgnowania kikuta pępuszka. Najlepiej wybrać produkty odkażające, którymi po prostu spryskuje się pępuszek. Dzięki temu najłatwiej tak naprawdę pielęgnować to wrażliwe miejsce. Przydaje się również zapas opatrunków jałowych, które służą do ochrony tego miejsce. Wielu rodziców kupuje w tym okresie również wodę morską  oraz wodę utlenioną w specjalnych jednorazowych ampułkach, która przydaje się na przykład do czyszczenia oczek oraz noska dziecka. Trzeba wybierać produkty, które są polecane przez lekarza oraz położną. Wszystkie wybrane środki higieniczne, kosmetyki oraz leki muszą być dostosowane do wrażliwej skóry najmłodszych. Tylko wtedy zapewni się odpowiednią dozę bezpieczeństwa, która w przypadku najmłodszych dzieci jest naprawdę najważniejsza. Dzięki temu można uniknąć różnych nieprzyjemnych komplikacji, takich jak na przykład stan zapalny skóry dziecka, spojówek czy nabłonka w nosku.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz