Junior Eurowizja 2021: 19. edycja odbędzie się w Paryżu 19 grudnia

19. edycja Junior Eurowizji odbędzie się 19 grudnia w Paryżu - ogłosiły w czwartek France Télévisions i Europejska Unia Nadawców (EBU), organizacja stojąca za konkursem dla dzieci, który w zeszłym roku wygrała francuska Valentina.

"Po zwycięstwie Valentiny reprezentującej Francję na ostatniej Junior Eurowizji 2020 w Polsce, ekipy France Télévisions zorganizują w tym roku konkurs w Paryżu, mieście świateł" - ogłosiły France Télévisions i EBU w oświadczeniu. Nowa edycja Junior Eurowizji odbędzie się 19 grudnia. 

Konkurs na Seine Musicale

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w Seine Musicale, miejscu zainaugurowanym w 2017 roku w zachodniej części Paryża, które "posiada unikalny obiekt kulturalny", powiedzieli obaj partnerzy.

W tym artystycznym konkursie, przeznaczonym dla wokalistów w wieku od 9 do 14 lat, weźmie udział około dwudziestu młodych talentów z Europy, Azji Środkowej i Australii. Będzie to piąty udział Francji w juniorskiej wersji Eurowizji.

Pierwsze zwycięstwo od 1977 roku we wszystkich kategoriach

Francja zdobyła prawo do organizacji konkursu po tym, jak 11-letnia Valentina triumfowała w Warszawie pod koniec listopada, wygrywając zarówno w głosowaniu jury, jak i publiczności swoją piosenką J'imagine. Było to pierwsze zwycięstwo tego kraju w jakiejkolwiek kategorii od czasu, gdy Marie Myriam wygrała dorosłą wersję konkursu w 1977 roku.

Ogłoszenie pojawiło się w związku z odbywającą się w tym tygodniu Eurowizją w Rotterdamie, w Holandii. Zawody, w których reprezentantka Francji, Barbara Pravi, jest w gronie faworytek według bukmacherów do finału, który odbędzie się w sobotni wieczór. Porównywana często do Piaf piosenkarka, która wykona utwór Voilà, ma już na swoim koncie pośrednie zwycięstwo, gdyż to ona była współautorką J'imagine.

Czytaj więcej: https://styl.fm/newsy/315467.viki-gabor-i-jej-najwieksze-tajemnice-kim-jest-wiek-szansa-na-sukces-pochodzenie-eurowizja-junior-2019-the-voice-kids

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz