Spraw sobie przyjemność i sięgnij po sportowe gadżety i urządzenia

Wiele uwagi poświęcamy temu, jak wybrać prezent dla dziecka, koleżanki lub brata i często zapominamy przez to o sobie, a przecież to właśnie sobie warto sprawiać prezenty i drobne przyjemności.

Ruch to zdrowie – połącz przyjemne z pożytecznym

Warto uprawiać jakiś sport lub chociażby chodzić często na spacery. Ruch to gwarancja lepszej kondycji i okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zamiast przyglądać się, jak inni spędzają czas, jeżdżąc na rolkach lub rowerach, warto wprowadzić podobne działania do swojej codzienności.

Jeśli brakuje nam czasu na regularną aktywność sportową, warto rozważyć połączenie przyjemnego z pożytecznym i pomyśleć o stosowaniu alternatywnych środków transportu. Może w sezonie letnim warto pozostawić auto w garażu i do pracy pojechać na rowerze?

Kontrolę aktywności sportowej ułatwi inteligentna opaska (smartband)

Jeśli zdarza Ci się zastanawiać nad tym, ile czasu spędzasz przy komputerze, a ile czasu zajmuje codzienny spacer i ile kalorii wówczas spalasz, to może jest to właściwy moment, by sięgnąć po smartband, czyli inteligentną opaskę.

Ten niewielki gadżet może zrewolucjonizować Twoją codzienność. Pomoże kontrolować odpowiedni poziom aktywności sportowej i monitorować spalanie kalorii. Opaski tego typu nie są duże, nie kłócą się nawet z eleganckim strojem, gdyż można kupić je w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Większość z nich jest wodoodpornych, więc możesz nosić je nawet na basenie. Opaski smartband można zsynchronizować ze smartfonem, by zapisywać dane w aplikacji, co stwarza kolejne możliwości monitorowania aktywności fizycznej, planowania treningów i dalszych działań. Szeroki wybór opasek smartband znajdziesz, na przykład, w sklepie morele.net: https://www.morele.net/telefony/smartwatche-wearables-sport/smartbandy-1291/

Elektryczna deskorolka – to gadżet nie tylko dla dzieci

Jazda na klasycznej deskorolce nie każdemu wydaje się wystarczająco atrakcyjna. Coraz więcej osób sięga po elektryczne odpowiedniki tradycyjnych sprzętów sportowych. Jeśli cenisz nowinki sportowe i chętnie spróbujesz swoich sił na elektrycznej desce, to może właśnie jest to dobry pretekst do zakupu?

Deskorolki elektryczne nie są już tak kosztowne, jak wówczas, gdy dopiero pojawiły się w sprzedaży, ale i tak nie warto przepłacać. Duży wybór deskorolek elektrycznych w dobrej cenie można znaleźć w ofercie sklepu morele.net. https://www.morele.net/telefony/smartwatche-wearables-sport/deskorolki-elektryczne-1343/ Wybór urządzenia tego typu nie należy do najprostszych działań, ale wystarczy przyjrzeć się kluczowym parametrom, by wybrać coś dla siebie. Kwestią, którą należy potraktować priorytetowo, jest maksymalne obciążenie urządzenia (parametru tego nie należy przekraczać). Nie mniej istotną kwestią jest zasięg urządzenia na jednym ładowaniu oraz moc silnika, która przekłada się na maksymalną prędkość, jaką można rozwinąć.

Jazda na deskorolce elektrycznej nie przypomina raczej poruszania się na klasycznej deskorolce, ale to nie przeszkadza pasjonatom tej aktywności i nie zniechęca kolejnych nabywców. Warto przetestować ten sprzęt, bo dostarcza wielu przyjemnych wrażeń, a sama jazda, wbrew pozorom, wymaga wysiłku.

A może domowa siłownia?

Nie każdy lubi bywać na siłowni, nie każdy ma blisko do klubu fitness. Rozwiązaniem nie musi być dojeżdżanie na zajęcia na drugi koniec miasta, ale właśnie urządzenie domowego miejsca do ćwiczeń. Nawet jeśli nie dysponujemy ogromną przestrzenią, to i tak możemy pomyśleć o zakupie mniejszych sprzętów i akcesoriów sportowych, jak hantle, składana ławka do ćwiczeń, stepper czy wioślarz. To, po jakie urządzenia zechcemy sięgnąć, warto uzależnić od tego, jakie partie mięśni zamierzamy trenować i jakie efekty uzyskać. Ważne, by trening sprawiał przyjemność i przyczyniał się do polepszania kondycji i sprawności ruchowej.

Krokomierz – przydatny gadżet dla osób, które dużo chodzą

Jeśli czasami zastanawiasz się, ile kilometrów dziennie pokonujesz piechotą podczas pracy lub krzątania się po domu, to nie ma sensu się zastanawiać, lepiej sięgnąć po niedrogie i przydatne urządzenie, jakim jest krokomierz. To sprzęt, który pomoże oszacować pokonany dystans, a nawet obliczy liczbę spalanych kalorii.

Drobne przyjemności nie muszą być synonimem czegoś słodkiego, a wprost przeciwnie. Przyjemność można sprawić sobie inwestując w zdrowie, kondycję i sięgając po gadżety, urządzenia i akcesoria sportowe, które przyczynią się do zwiększenia codziennej dawki ruchu.

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz