Basen z drewna

Drewniane baseny są mało popularne, czego powodem jest niewiedza. Mało kto słyszał o takim basenie, który bije na głowę każdy plastikowy wytwór.

Drewniane baseny 

Drewniane baseny to estetyka i funkcjonalność w jednym. Ekologiczne i wyjątkowe z powodu wyglądu są wykonywane między innymi z mocnego drewna sosnowego, hartowanego na mrozie. Dzięki temu używane przez producentów deski nie przepuszczają, ani nie wchłaniają wody, czyniąc basen nie tylko ładnym, ale i wytrzymałym o każdej porze dnia i nocy/pory roku.

Baseny drewniane są budowane nie tylko z samych desek, lecz i elementów łączeniowych. Złożenie takiego basenu nie wymaga od nas wielkiego wysiłku, a elementy są tak dobrane, aby zniwelować ryzyko w przypadku ciekawskich maluchów.

Jak wiemy dzieci uwielbiają wodę, lecz interesują je też inne rzeczy. Drewniany basen może kusić ich ręce do działania, dlatego wiele modeli jest skręcanych z takich elementów, które nie zagrożą dziecku w razie próby ich odkręcenia.

Warto też wiedzieć, że każdy basen drewniany posiada z góry określony okres gwarancji. Dzięki temu, w razie problemów, możemy odzyskać pieniądze lub wymienić uszkodzony model na nowy.

Drewniane baseny do domu 

Drewniany basen do domu – w ogóle basen w czterech ścianach – kojarzy się nam przede wszystkim z bogatymi domostwami. Jest to spowodowane przez filmy zagraniczne, gdzie baseny lokowane są w willach zamożnych. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na baseny „wewnętrzne”, nie raz instalując je obok domu, bo potem wykonać nad nimi zadaszenie lub nawet całkiem je obudować. Dzięki temu czynią z nich nieodzowny element swoich „czterech ścian”.

Istnieje kilka rodzajów basenów, a raczej sposobów ich instalacji. Jednym z nich jest basen wkopany, którego - by zainstalować - należy wpierw zrobić dół w ziemi, po czym zadbać o odpowiednią dla niego wylewkę. To na niej „oprze się” nasz basen, który po zrobieniu wokół niego murów może stać się nie tylko inwestycją dla domu, lecz również luksusem niczym w amerykańskim kinie.

Drewniany basen dla każdego!

Basen, już sam w sobie, przynosi dużo radości i frajdy nie tylko dzieciom. Warto więc kupić taki, który wytrwa lata, zapewniając równocześnie bezpieczeństwo najmłodszym.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz