Jak nadać paczkę kurierem DHL?

Usługi kurierskie stanowią coraz bardziej atrakcyjną ofertę dla tradycyjnych usług Poczty Polskiej. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze – usługi kurierskie są coraz szerzej dostępne. Po drugie – ich jakość ciągle rośnie; firmy kurierskie wprowadzają wiele udogodnień dla klientów, a czas realizacji przewozów jest coraz krótszy. Po trzecie – usługi firm kurierskich mają coraz bardziej konkurencyjne ceny względem Poczty Polskiej. Ten ostatni fakt wynika co prawda bardziej z tego, że Poczta podnosi swoje ceny, podczas gdy usługi kurierskie kosztują tyle samo, jednak ze względu na brak większej różnicy, kurierzy zdobywają prowadzenie nad Pocztą na wcześniej wymienionych polach.

 

Jeśli interesuje Cię nadanie paczki DHL, ale nie wiesz, jak zamówić kuriera bądź gdzie wysłać przesyłkę, skorzystaj z naszej prostej instrukcji.

Wystarczy, że wejdziesz na stronę DHL24 (dhl24.com.pl) i wybierzesz opcję „Przesyłki”, która znajduje się u góry lewego panelu. W ten sposób zostaniesz przeniesiony do formularza. Początkowa czynność to określenie zleceniodawcy oraz płatnika. W większości przypadków, jeśli chcesz wysłać do kogoś paczkę, to jesteś zarówno zleceniodawcą, jak i płatnikiem. Wybierasz wtedy w obu polach „Nadawca”, a w drugim dodatkowo formę płatności (np. przelew). Kurier DHL może zostać zamówiony lub opłacony także przez odbiorcę, należy to wtedy uwzględnić przy swoim wyborze. Później wskazujemy też datę nadania, czyli dzień, w którym kurier DHL ma odebrać przesyłkę od nadawcy.

W dalszej kolejności nadanie paczki DHL wymaga uzupełnienia standardowych danych nadawcy oraz odbiorcy przesyłki: imienia i nazwiska (lub nazwy, jeśli odbiorcą jest np. firma), kodu pocztowego, miejscowości, ulicy, a także numeru telefonu. Przyda się też podanie adresu e-mail, w ten kurier DHL będzie mógł na bieżąco informować o statusie przesyłki zarówno nadawcę, jak i odbiorcę.

Choć domyślnie przesyłka adresowana jest na teren Polski, w tym panelu możliwa jest też nadanie paczki DHL poza granice naszego kraju. W tym celu u góry panelu „Odbiorca” należy rozwinąć listę (ustawioną domyślnie jako „Polska”) i wybrać inny obsługiwany kraj.

Kolejny krok to wybór rodzaju przesyłki oraz parametrów paczki, jaką ma odebrać kurier DHL. Oprócz wagi ważne są też wymiary: długość, szerokość i wysokość. Jeśli wysyłamy większą ilość paczek z tego samego adresu i pod ten sam adres, tutaj możemy zwiększyć ich ilość w zamówieniu.

Na koniec wybieramy rodzaj usługi przewozowej, od czego zależy głównie szybkość doręczenia. Możemy też skorzystać z usług dodatkowych, wśród których znajduje się doręczenie po godzinie 18, doręczenie w sobotę, dodatkowe ubezpieczenie przesyłki itp.

Po lewej stronie dolnej części formularza możemy na bieżąco monitorować cenę przesyłki. Jeśli wybraliśmy już wszystkie opcje i ustalili parametry, należy kliknąć „Zamów kuriera”.

Po tej czynności zostaniemy jeszcze zapytani, czy chcemy, aby przesyłkę odebrał od nas kurier DHL, czy może wolimy nadać ją w punkcie Parcelshop.

Nadanie paczki DHL jest proste, a jeśli nabierzemy trochę wprawy, pójdzie nam błyskawicznie.

 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz