Jak zablokować numer telefonu na telefonie z Androidem lub iPhone?

Proces dojrzewania w sposobie korzystania ze smartfona można zauważyć po tym, że nie ustawiamy już dzwonka. Teraz funkcjonujesz w trybie pełnego wyciszenia i stajesz przed dylematem, czy wcisnąć zielony przycisk na telefonie. Następnie musisz znaleźć sposób, aby zablokować niechciane połączenia i uzyskać upragniony spokój ducha. Jak to zrobić?

Zobacz także: https://infonumer.pl

Numer telefonu i adres e-mail to cenne łupy. Nie tylko w przypadku potencjalnej legalnej sprzedaży usług, ale również w przypadku procedur mniej zgodnych z prawem. Oszuści i naciągacze są w tym wieku na nowym poziomie. Wcześniejsze "sprawdzenie" nieznanego numeru telefonu w wyszukiwarce to znak, że zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Potencjalni oszuści chętniej biorą nas na celownik, jeśli mamy dane, które wyciekły z portali społecznościowych. Lista zagrożeń jest nieskończona. Moglibyśmy kontynuować i kontynuować. Jakie są najlepsze sposoby na zablokowanie tych zagrożeń?

W ramach zdrowego rozsądku, zanim zablokujesz numer i zrobisz to instynktownie, upewnij się, że nie są to żadne ważne kontakty, których jeszcze nie zapisałeś w swoich książkach adresowych. To wynika z naszych doświadczeń... inny Viking (deg?deg)

 Telefon z Androidem 

Możesz zablokować numer za pomocą telefonu z systemem Android w następujący sposób:

  • Otwórz aplikację "Telefon, a następnie więcej", aby uzyskać dostęp do historii połączeń.
  • Musisz wyszukać numer, który chcesz zablokować.
  • Następnie należy wybrać opcję "blokuj/zgłoś SPAM".

 iPhone 

Proces jest prawie identyczny, jeśli używasz iPhone'a.

  • Otwórz "Kontakty", a następnie kliknij na zakładkę "Ostatnie".
  • Kliknij na 'i' po prawej stronie, aby zablokować numer (22828888).
  • Wybierz czerwoną opcję z listy, i "zablokować tę osobę".

Teraz możesz cieszyć się nieograniczoną wolnością i wykonywać połączenia tylko do przyjaciół. Tylko ci znajomi mogą do Ciebie dzwonić. Jeśli chcesz ograniczyć kontakty w Messengerze, możesz zastosować podobną sztuczkę wobec swoich znajomych. Pozostają dwa ważne pytania.

Czy da się cofnąć lub odblokować?

Numer sam się nie odblokuje, chyba że zrobisz to ręcznie w ustawieniach. Tam też można wyświetlić listę wszystkich niepożądanych zainteresowań. 

Co usłyszy zablokowany numer?

Potencjalny kontakt nie będzie osiągalny natychmiast. 

Wiecej artykułów znajdziesz na: https://infonumer.pl

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz