Jak poprawić wygląd swoich zębów?

Zęby stanowią niekwestionowaną wizytówkę człowieka, z której można bardzo dużo wyczytać o podejściu do posiadanego wizerunku i zdrowia. Współczesne rozwiązania praktykowane w stomatologii są ogromną szansą dla wszystkich osób, których natura lub liczne zaniedbania pozbawiły pięknego uśmiechu. Miejsc, w których możliwa jest korekcja uzębienia jest coraz więcej na mapie Polski. Pomiędzy sobą różnią się przede wszystkim ceną za oferowane usługi. W większych miastach obowiązują wyższe stawki, z kolei w mniejszych miejscowościach ceny usług nie są aż tak wysokie. Choć w rzeczywistości cena nie powinna być decydującym czynnikiem o korekcji uzębienia w danym miejscu. Najistotniejsze jest przede wszystkim doświadczenie i wiedza stomatologów. Posiadanie odpowiednich umiejętności pozwoli na poprawę najbardziej skomplikowanych przypadków. Stomatologia estetyczna Kraków daje mnóstwo takich możliwości. 

Wybielanie zębów przywróci ich dany blask

Na wstępie należy wspomnieć, że zabieg wybielania zębów nie jest dedykowany dla wszystkich, dlatego ważne jest, aby o wszelkich schorzeniach powiadomić specjalistę. Równolegle sytuacja kształtuje się w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Po zakwalifikowaniu do zabiegu należy odpowiednio się przygotować do wybielania zębów. W szczególności istotne jest, aby wyleczyć źródło próchnicy i powstałe ubytki, co pomoże zapobiec odczuwaniu bólu po zabiegu. Prze przystąpieniem o wybielania należy także usunąć kamień nazębny i wykonać piaskowanie, co pozwoli zlikwidować osad i przeziębienie. Zalecane jest, aby wybielanie zębów przeprowadził stomatolog lub to on podjął decyzję o tym, jaki środek należy zastosować. Ostateczny wybór danej metody posiada największe przełożenie na cenę zabiegu. Należy pamiętać, że wybielanie zębów nie odbywa się w ramach NFZ. Zdecydowanie warto wybrać odpowiednie miejsce, które nie doprowadzi do uszkodzenia szkliwa. 

Zabieg wybielania zębów jest bardzo często wykonywany przez gabinety zajmujące się stomatologią estetyczną. Cracow Dental Centre specjalizuje się w wykonywaniu m.in. działań, które przywracają zębom dawny blask. Przeprowadzenie zarówno całego pakiety zabiegów z zakresu higienizacji połączonego z wybielaniem umożliwia uzyskanie rewelacyjnych efektów. Zęby odzyskują utracony połysk i blask. Długość zabiegu także przemawia za podjęciem decyzji o wybielaniu, ponieważ krótka chwila może znacząco podwyższyć samoocenę i poprawić samopoczucie. 

licówki zębowe

Licówki na krzywe zęby

W zdecydowanej ilości sytuacji założenie aparatu ortodontycznego sprawdza się rewelacyjnie jako środek zapewniający korekcję krzywego zgryzu. Choć skuteczność tej metody nie jest kwestionowana, to pod uwagę należy wziąć rozciągnięcie tego procesu w czasie. Stąd też dużą popularność zyskują alternatywne i krótsze metody, które pozwalają na uzyskanie pięknego uśmiechu. Kształt zębów można z powodzeniem skorygować za pomocą kompozytowych lub porcelanowych licówek, które umożliwią szybkie rozwiązanie problemu lub kompleksu. 

Licówki są rekomendowane w przypadku nieznacznie skrzywionych zębów i pozwalają na korektę jedynek lub dwójek. Osoby posiadające proste zęby mogą założyć licówki aż do piątek. Ostateczna decyzja o założeniu licówek znajduje się w rękach specjalisty. Działania z zakresu licówek protetycznych zaszeregowane są o stomatologii estetycznej, ponieważ pozwalają na całkowitą metamorfozę uśmiechu. W rzeczywistości zastosowanie licówek to jedna z najmniej inwazyjnych metod. Całość trwa około dwóch godzin, co w porównaniu do długości leczenia ortopedycznego jest bardzo krótkim okresem, wręcz nieznacznym. 

Podczas wyboru warto zdecydować się na wybór licówek o najwyższej jakości, co pozwoli na efektywne ich użytkowanie przez bardzo długi czas. Równolegle należy pamiętać, że licówki są polecane wyłącznie dla niewielkich skrzywień. 

Decydując się na przeprowadzenie zabiegów z zakresu stomatologii estetyczne konieczne jest dokładne przeanalizowanie wszystkich przeciwwskazań, a następnie przeprowadzenie szczerego wywiadu ze specjalistą. Świadome zatajenie przed nim informacji może skutkować późniejszymi problemami i ponowną walką o piękny uśmiech. W tej kwestii można wybierać wyłącznie sprawdzone miejsca. Rewelacyjne opinie posiada CDC STOMATOLOGIA, która świadczy bardzo szeroki zakres usług z tej dziedziny. W tej klinice znajdują się wyłącznie osoby, które nieustannie poszerzają swoją wiedzę i chętnie stosują innowacyjne rozwiązania zapewniające większy komfort pacjenta. Dodatkowo, bazując na posiadanym doświadczeniu udzielają bardzo merytorycznych porad o możliwych konsekwencjach wyjazdu spoza obszaru. 

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz