Dlaczego lubimy zbierać rzeczy?

Natura ludzka jest niezbadana – kryje w sobie wiele tajemnic, czasem nawet bardzo mrocznych. Dziś postanowiliśmy bardziej zagłębić się w czynności, a dokładniej w to, dlaczego człowiek lubi zbierać rzeczy. Chcemy dowiedzieć się, w jakim celu to robi. Przy okazji podpowiemy, jak zapanować nad zbieractwem!

Świnki, muszelki, książki – dlaczego zbieramy?

Zaczyna się dość zwyczajnie – wyruszamy na wycieczkę i kupujemy ciekawą pamiątkę, która zagości w naszym lokum. Przy okazji natykamy się na muszelki, kamienie, magnesy i inne przedmioty, które na pewno przyozdobią ściany, lodówkę, a nawet łazienkę. Dopóki kolekcje książek, skarbonek, maskotek nie zaczną wylewać się drzwiami i oknami, wydaje się, iż panuje pozorny porządek.

 Niemniej jednak z czasem, wszystko zaczyna nas przytłaczać – chcemy się czegoś pozbyć, ale bezskutecznie. Przypominamy sobie, jak wspaniałe wspomnienia budzi dana rzecz i z powrotem odkładamy ją tam – na stertę innych przedmiotów, które są miłymi chwilami z przeszłości. I tutaj pojawia się odpowiedź na pytanie – dlaczego zbieramy? Otóż rzeczy dają nam złudne poczucie bezpieczeństwa, ochraniają nas, sprawiają, że nie czujemy się samotni i przybici.

Jak pozbyć się rzeczy?

Zacznij od kupna wysokiej jakości kartonów – hurtownia opakowań Opakowania24.eu zatroszczy się o ten aspekt. Dlaczego akurat takie pudełka? Przede wszystkim posłużą nam one do pozbycia się rzeczy, które zalegają w szafach, komodach i na półkach.

Książki, które przeczytałeś, spakuj do kartonów i oddaj do biblioteki. Dzięki temu w sposób bezinteresowny podzielisz się z innymi swoimi zdobyczami. Gdy odwiedzisz zaprzyjaźnioną bibliotekę, a na półce odnajdziesz swoją pozycję, którą oddałeś, poczujesz sentyment i niesamowite szczęście. Taka sama zasada obowiązuje ubrania, buty i odzież wierzchnią – wyrzucamy do worków na śmieci zużyte spodnie, przedziurawione bluzki i za małe buty. Następnie przeprowadzamy selekcję. Warto kierować się następującą regułą – jeśli danej rzeczy nie używałeś przez rok, to wiedz, że nie skorzystasz z niej już nigdy.

Jeśli chodzi o pamiątki, które budzą w nas sentymentalne uczucia, stwórzmy dla nich specjalne miejsce – ładnie ozdobione pudełko, które będzie magicznym miejscem wspomnień. Nie jest to z pewnością kąt w szafie, czy zapomniana szuflada w komodzie. Warto, abyś do takiego pudełka miał łatwy dostęp – będziesz mógł do niego wracać za każdym razem, gdy poczujesz się źle lub po prostu najdzie Cię ochota na wspomnienia.

Jak zbierać z głową?

Małe dzieci uwielbiają słodkie jajka z niespodzianką. Niemniej jednak zabawka, która kryje się w środku, po pewnym czasie zaczyna zalegać na półce – kurzy się, nie jest estetycznym przedstawicielem kolekcji. Jeśli również zbierasz niewielkie rzeczy np. figurki, postaw na specjalne pudełka i organizery, w których będziesz mógł trzymać tego typu przedmioty. W tym przypadku sprawdzą się dekoracyjne słoiki z ozdobnym motywem, czy przezroczyste pudełka w kształcie prezentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja kolekcja będzie podziwiana i po prostu piękna. 

 

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz