Redakcja
samaprzyjemnosc.pl
Dobra książka to przede wszystkim taka, która przenosi czytelnika w inne miejsce, pokazuje ludzkie losy i kierujące nami mechanizmy. A skoro tak stawiamy sprawę, to jedną z najlepszych książek wszech czasów . Dlaczego? Postanowiliśmy to sprawdzić! Oto, co udało nam się ustalić.
W ludzkiej naturze leży ciekawość. Uwielbiamy podglądać wiele zjawisk, rozpracowywać zawiłości ludzkich biografii oraz rozpatrywać związki przyczynowo-skutkowe wydarzeń. Doskonale wpisał się w to John Cleland, autor wydanej w 1748 roku powieści: Pamiętniki Fanny Hill. – To opowieść o dziewczynie, która musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu i bardzo szybko dorosnąć. W młodym wieku znalazła się w XVIII – wiecznym Londynie i została jedną z najlepszych kurtyzan. Przez pryzmat jej pracy, autor ukazał realia świata wielkiej polityki i dyplomacji – szczególnie przez nocnego życia. Książka jest napisana prostym, ale jednocześnie pikantnym językiem, któremu również zawdzięcza swoją popularność – muszę przyznać, że z roku na rok po Pamiętniki Fanny Hill sięga coraz więcej osób. – mówi ekspert z wydawnictwa vesper.pl, odpowiedzialnego za najnowsze, polskie wydanie książki "Fanny Hill. Wspomnienia kurtyzany".
Śmiało można powiedzieć, że to ponadczasowe dzieło, po które od XVIII wieku sięgają czytelnicy na całym świecie. – Książka została przetłumaczona na wiele języków i zaliczana jest do kanonu klasyki literatury. Nic dziwnego – z jednej strony wpisuje się w nurt ars amandi, z drugiej jest dziełem ukazującym społeczeństwo w danym okresie. To propozycja dla naprawdę wytrawnych czytelników, którzy będą potrafili dostrzec dużo więcej niż realia branży miłosnej XVIII-wiecznej Anglii. O jej popularności świadczy także liczba adaptacji filmowych, których się doczekała – od lat 60-tych XX wieku było ich minimum 6, a przecież Pamiętniki Fanny Hill nieustannie są w orbicie zainteresowań filmowców. – dodaje specjalista z vesper.pl.
Materiał zewnętrzny
samaprzyjemnosc.pl