Walentynki XXI w. czyli miłość w czasach globalnej smartfonizacji

Nowoczesne technologie są obecne w każdej dziedzinie naszego życia. Chociaż może nie zdajemy sobie z tego sprawy, obecne są także w naszym życiu uczuciowym. W dobie globalnej smartfonizacji diametralnie zmieniły sposoby poznawania ludzi, flirtowania i romansowania. W dzień Św. Walentego zakochane pary będą wyznawać sobie miłość na różne sposoby, część spotka się z ukochaną osobą osobiście, ale są też i tacy, którzy miłość wyznają sobie w wiadomości tekstowej. Dla wielu firm SMS może być narzędziem, które wykorzystają, aby dotrzeć do zakochanych z ofertą np. romantycznej kolacji, ciekawej wycieczki czy seksownej bielizny.

Świat nieustannie się zmienia i zmianie ulegają sposoby i narzędzia komunikacji między ludźmi.  Istnieje pokolenie Polaków, które nie zna życia bez telefonów komórkowych oraz Internetu. Dla nich komunikatory internetowe i SMS-y to naturalne i bezpieczne formy komunikacji. Wykorzystują je na co dzień i często przesyłają sobie tą drogą informacje o bardzo prywatnym charakterze.  To bardzo wygodna forma komunikacji, zwłaszcza w sytuacji, gdy ukochana osoba znajduje się w odległym miejscu. Atutem SMS-ów jest również to, że wiadomość można odebrać wszędzie, nawet podczas ważnego spotkania, co sprzyja wykorzystywaniu wiadomości tekstowych np. do gorącej gry wstępnej.

Polacy nie tylko poznają nowe osoby i zakochują się poprzez SMS-y, ale taką formę komunikacji wybierają również, aby powiadomić partnera o zakończeniu związku. W badaniu przeprowadzonym przez firmę Infobip, zajmującą się masową wysyłką SMS-ów, 16 procent ankietowanych przyznało, że rozstali się z partnerem właśnie poprzez wysłanie wiadomości tekstowej. SMS-y również często wykorzystywane są do flirtowania. 45 procent ankietowanych zadeklarowało, że za pomocą SMS-ów romansuje z innymi osobami, a 34% wyznało miłość innej osobie właśnie poprzez wiadomość tekstową.  Miłosne SMS-y to prosty i często skuteczny sposób na to, aby wzbudzić zainteresowanie oraz podsycić kiełkujące uczucia, szczególnie na początku znajomości.

Miłość z internetu

Walentynki to dla wielu firm okazja do przygotowania specjalnej oferty dla zakochanych. Mogą wykorzystać bazę swoich klientów, aby rozesłać wprost na ich smartfony i telefony komórkowe informację o przygotowanych propozycjach, uzupełnioną np. o kod rabatowy wygenerowany specjalnie z tej okazji.

„Czasy globalnej smartfonizacji sprawiły, że praktycznie nie rozstajemy się z naszymi telefonami. Towarzyszą nam zawsze i wszędzie, a korzystanie z aplikacji i pozostałych funkcji smartfona stało się tak naturalne, że robimy to w sposób intuicyjny. Jedną z takich czynności jest dla większości z nas odbieranie i wysyłanie wiadomości tekstowych. SMS to narzędzie, które łączy technologicznie pokolenie Y, czyli przedstawicieli najmłodszego pokolenia z tymi, którzy ponad 20 lat temu wiadomości tekstowe poznali jako nastolatkowie lub ludzie już całkiem dojrzali. Taki sposób komunikacji, bardzo szybki i skuteczny sprawia, że z esemesują wszyscy, niezależnie od wieku. Z naszych ustaleń wynika także, że SMS uważany jest za naturalną i bezpieczną formę komunikacji. W odróżnieniu do komunikatorów mobilnych treść tych konwersacji nie zapisuje się na serwerach, tylko pozostaje w telefonie. To na pewno buduje poczucie bezpieczeństwa wśród tych, którzy wykorzystują wiadomości tekstowe do flirtowania.” – powiedział Marcin Papiński, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie Infobip.   

Autorzy badania opublikowanego na łamach „Journal of Couple and Relationship Therapy” twierdzą, że o ile miłosne SMS-y wydają się być najskuteczniejsze w nowym związku wzbudzając pozytywne emocje i podsycając zainteresowanie, o tyle taki sposób komunikacji nie powinien być nadużywany w sytuacji pojawienia się kryzysu w związku. Zwracają uwagę, że szczera rozmowa w cztery oczy może przynieść zdecydowanie pozytywniejsze skutki, niż używanie krótkich wiadomości tekstowych.

Wykorzystując SMS do wysłania romantycznej lub pikantnej wiadomości może być doskonałym sposobem na zaskoczenie partnera i sprawienie mu miłej niespodzianki, jednak nie powinno nam to zastąpić osobistego spotkania, podczas którego mamy szansę na lepsze poznanie drugiej osoby.

Źródło: newsrm.tv

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz