Redakcja
samaprzyjemnosc.pl
Osoby noszące okulary stanowią znaczną część naszego społeczeństwa. Szacuje się, że nawet 70% Polaków ma wady wzroku bądź choroby oczu, a najpowszechniejszym sposobem ich korygowania pozostają właśnie okulary. Ich wybór często nie jest łatwy.
Okulary korekcyjne noszą osoby borykające się z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, astygmatyzmem a także prezbiopią (szczególną wadą, bo pojawiającą się naturalnie u większości osób po 40. roku życia). Jeśli chodzi o wybór odpowiednich okularów, to możemy rozróżnić dwa jego rodzaje. Pierwszy dokonywany jest specjalistę, czyli okulistę. Po badaniu wzroku otrzymujemy receptę okularową, na której jasno i precyzyjnie określone są parametry, jakie powinny mieć szkła korekcyjne (np. wartość dioptrii, określenie czy to „plusy” czy „minusy”, oś cylindra itd). Na etapie zakupu te parametry muszą być dokładnie podtrzymane, stąd też nie jest wyjściem polecanym ani zdrowym kupowanie gotowych okularów np. w markecie, które nie są dobrane do indywidualnej recepty. Kupujący może jednak wybiera sobie niektóre z parametrów soczewek – ich grubość (indeks) czy dodatkowe powłoki ochronne, przystosowane np. do pracy przy monitorze. Najbardziej jednak interesuje go etap drugi, czyli dobór odpowiednich oprawek. Takich, by nosiły się wygodnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że okulary często są obecne „na nosie” przez większość dnia. Ale też takich, by stanowiły elegancji dodatek do stylizacji. W końcu stanowić one będą główny punkt twarzy i nie ujdą uwagi nikomu, kto będzie na nas patrzył (nawet jeśli będą to okulary bezramkowe, czyi patentki). Dobrym rozwiązaniem jest więc zwrócenie swojej uwagi na uznanych producentów, którzy oferują nie tylko wysoką jakość produktu, ale także szeroki przekrój wzorów, kształtów, kolorów. I oczywiście cen.
Oprawki okularowe nie są oferowane wyłącznie przez producentów pomocy optycznych. Dołączają do nich domy mody i projektanci, wypuszczający własne serie okularów. Do takich należy Dior. Marka, której nie trzeba nikomu przedstawiać, od lat stawiana za wzór elegancji. Okulary Dior to z jednej strony ponadczasowa klasyka, z drugiej zaś wzory oryginalne, kreujące trendy, wyróżniające się połączeniami barwnymi czy kształtem. Oczywiście, jak przystało na Diora, cena oprawek okularowych tej marki nie należy do najniższych i nie każdy będzie mógł sobie na nią pozwolić, nawet dokonując zakupu w sklepie internetowych (czyli nawet o połowę taniej niż w stacjonarnym optyku). Może więc postawić na okulary Carrera? Ta marka raczej nie jest modowa, ale zapewne znają ją miłośnicy zimowego szaleństwa czy sportu, bo właśnie w goglach i okularach sportowych się specjalizuje. Jest drugim co do wielkości producentem okularów na świecie, a sportowe nuty można odnaleźć nawet w oferowanych przez firmę tradycyjnych okularach korekcyjnych. Nie jest to oczywiście regułą, bo w szerokiej palecie modeli znajdą coś dla siebie tradycjonaliści, jak i zwolennicy rozwiązań bardziej fantazyjnych, nasyconych kolorami i o oryginalnych kształtach. Podobną półkę cenową reprezentują oprawki Senja. Nie za drogie, ale wykonane z przywiązaniem do szczegółów i jakości produktu. Bardzo wygodne a popularne też ze względu na szeroki wybór modeli, różniących się kolorami i formami. Tak bogaty, że czasem wręcz ciężko się zdecydować na jedną parę...
Artykuł partnera
samaprzyjemnosc.pl