Stopy powiedzą Ci, kim jesteś

Czy wiesz, że stopy są odzwierciedleniem Twojego „ja”? Nie, to nie żart. Co więcej, możesz na ich podstawie prześwietlić swoje zdrowie. Sprawdź, jak!

Kształt stóp

Zacznij od weryfikacji, jaki kształt stopy posiadasz. Jeśli:

- jest ona kwadratowa, kanciasta, a palce mniej więcej tej samej długości (szczególnie pierwsze cztery), oznacza to, że cechuje Cię analityczne podejście do życia, opanowanie, a także racjonalizm w podejmowaniu decyzji; nie poddajesz się – potknięcia traktujesz jak kolejne wyzwania

- palec u nogi wyróżnia się długością, charakteryzuje to osobę aktywną, działającą dynamicznie, skutecznie przekazującą innym motywację i energię; taka osoba może wręcz żyć zbyt szybko i intensywnie, co często idzie w parze z uczuciem stresu; osoby ze stopą egipską, z uwagi na największe obciążenie śródstopia i palucha, są najbardziej narażone na tworzenie się haluksów, dlatego warto zareagować już w pierwszym etapie przekrzywiania się palców, sięgając np. po HalluPro – specjalny separator pozwalający przywrócić ich właściwe ułożenie.

- palce są różnej wielkości, przy czym często spadek wielkości następuje od trzeciego lub czwartego palca; stopa jest krótka, jednak dobrze znosi obciążenia - to może świadczyć o osobie buntowniczej, ciekawej świata, zainteresowanej podróżowaniem, szybko zjednującej sobie towarzystwo

- stopa, w której spadek następuje od dużego palca; palce są dość ściśnięte, mocno się stykają – taka osoba zwykle nie ma problemów z nadwagą, zdarza jej się bujać w obłokach, nie lubi dzielić się swoją prywatnością

Mowa palca

Im dłuższy jest duży palec, tym bardziej pewny siebie, zaradny i kreatywny jego właściciel. Taka osoba lubi wychodzić poza szablony, granice, aczkolwiek czasami doskwiera jej brak koncentracji i konsekwencji. Z kolei jeśli palce są okrągłe, oznacza to osobę spokojną, zrównoważoną. Palce kwadratowe wskazują natomiast na osobę szczerą i uczciwą. Jeśli poniżej małego palca zaobserwujesz twardą, zrogowaciałą skórę, może to oznaczać przemęczenie spowodowane zbyt dużym natłokiem zadań. Podczas zdenerwowania, duży palec, podobnie jak twarz, również przybiera czerwony kolor. Jeśli drugi palec nie dotyka podłogi, może to świadczyć o tym, że próbujemy walczyć ze swoimi emocjami. Jeżeli natomiast dotyka, to znak, że stąpasz twardo po ziemi. Ciekawostka dotycząca czwartego palca – jeśli jest podkurczony, oznacza to, że nie czujemy się dobrze w kontakcie z naszym rozmówcą. Bardzo mały piąty palec oznacza, że jego posiadacza cechuje duże poczucie humoru.

Mapa stóp Inge Dougans

Czytanie ze stóp, nazywane inaczej refleksologią, nie jest niczym nowym – w Indiach oraz Chinach praktykuje się je od tysięcy lat. W Polsce to dziedzina nieco mniej znana, aczkolwiek warto przyjrzeć się jej bliżej. Jej prekursorką jest Inge Dougans - założycielka Akademii Refleksologii i terapii stóp, która zyskała duże uznanie zarówno w Polsce, jak i na świecie. Metoda ta opiera się na uzdrawianiu holistycznym  – ciała, umysłu i duszy jednocześnie. Nie jest to zatem metoda polegająca na leczeniu objawowym.

Aby właściwie „zbadać” kondycję zdrowotną człowieka na podstawie jego stóp, należy najpierw zapoznać się ze specjalną mapą, opracowaną przez Inge Dougans. Zawarte na niej punkty oraz strefy stopy odpowiadają poszczególnym narządom ludzkiego ciała. Idąc tym tropem, jeśli na stopie pojawi się zmiana, osoba zajmująca się refleksologią najpierw skonfrontuje to z mapą stóp, a potem wykona odpowiedni masaż leczniczy, który ma pobudzić określony punkt i przyporządkowaną mu część ciała.

 

Inge Dougans

                                                                           Zdjęcie: Mapa stóp według Inge Dougans

 

My, Polacy, nie przywiązujemy zbytniej uwagi do tej części naszego ciała, w przeciwieństwie do kultur wschodu, dla których stopa to kluczowy element ludzkiego organizmu, wiele mówiący o osobowości i zdrowiu. Może jednak powinniśmy?

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz