Face lifting - odmładzanie skóry twarzy

Face lifting to jeden z zabiegów, który umożliwia usunięcie niechcianych zmarszczek. Efekt ten jest uzyskiwany poprzez nacinanie skóry i delikatne naciąganie. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu tego typu operacji pacjent nie musi zbyt długo przebywać w szpitalu. Zabieg nie wymaga zbyt głębokich nacięć, dlatego nie ma konieczności wykonywania go w znieczuleniu ogólnym.

Face lifting

Dzięki wymienionym zaletom face lifting jest jedną z najbardziej popularnych metod odmładzania. Jednocześnie jest to jednak inwazyjny sposób poprawiania urody, dlatego zabieg wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Na czym polega face lifting?

Nacięcia w przypadku zabiegu face liftingu wykonywane są w miejscach, w których będą najbardziej niewidoczne. Wykonuje się je przede wszystkim na linii włosów przy skroniach oraz z przodu i z tyłu małżowiny usznej. Nadmiar skóry jest usuwany, dlatego wygładzenie skóry jest widoczne niemal natychmiastowo. Pełny efekt można ocenić dopiero wtedy gdy z twarzy zniknie opuchlizna.

Zabieg tego typu trwa zwykle około trzech godzin, dlatego można zastosować wyłącznie znieczulenie miejscowe, które jest zwykle bezpieczniejsze dla pacjenta. Mimo to dla bezpieczeństwa należy pozostać w szpitalu mniej więcej przez jeden dzień.

Zabiegi upiększające

Lekki lifting skóry

Dzięki liftingowi możliwe jest pozbycie się widocznych zmarszczek, które pojawiają się na czole. Powstające tam zmarszczki mogą mieć formę pionową i poziomą, jednak ten zabieg jest w stanie przywrócić skórze właściwą gładkość. By blizny po takiej operacji nie były widoczne, nacięcia wykonuje się powyżej czoła w miejscu, w którym rosną włosy. Jeśli zabieg dotyczy tylko tego fragmentu skóry twarzy, trwa około sześćdziesięciu minut. Tak samo jak w przypadku standardowego liftingu konieczne jest zazwyczaj pozostanie w szpitalu przez około dwadzieścia cztery godziny.

W walce z "kurzymi łapkami"

Zmarszczki wokół oczu to ten rodzaj niedoskonałości, który codziennie jest mocno widoczny w lustrze. Dlatego wiele osób decyduje się na ich usunięcie. Również w tym przypadku przydatny może okazać się lifting. Zabieg tego typu trwa krótko, nacięcia są wykonane w sposób, który sprawia, że blizny są niedostrzegalne. Dużą zaletą jest to, że ta operacja trwa krótko, a po niej nie trzeba zbyt długo przebywać w szpitalu.

Rezultaty

Ostateczne efekty po zabiegach tego typu są widoczne po kilku tygodniach. Przed wykonaniem takiej operacji lekarz powinien uświadomić pacjenta, czy lifting nie spowoduje znacznych zmian w rysach twarzy. Również pacjent powinien powiedzieć, jakich efektów oczekuje od zabiegu. Zdarza się, że oczekiwania pacjenta są zbyt wysokie – do zadań lekarza należy wtedy uświadomienie go, jakich efektów można się spodziewać. Pacjent musi być doskonale poinformowany, ponieważ musi wyrazić świadomą zgodę na zabieg.

Autor

Redakcja

samaprzyjemnosc.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz