Redakcja
samaprzyjemnosc.pl
Dziecko przez pierwsze miesiące życia powinno spożywać jedynie mleko matki. Pokarm ten zawiera najcenniejsze dla zdrowia maleństwa składniki odżywcze, które odpowiadają wszystkim potrzebom rozwijającego się organizmu. Przychodzi jednak czas, kiedy do diety trzeba włączyć także inne pokarmy. Wtedy zwykle wielu rodziców sięga po specjalistyczne kaszki dla dzieci. Tylko co wybrać i jak podawać nieznane jeszcze produkty, aby nie zniechęcić dziecka do próbowania kolejnych smaków?
Dzieci, nawet te kilkumiesięczne mają niekiedy bardzo wysublimowane gusta kulinarne i nie każdy nowy smak przypadnie im do gustu już za pierwszym razem. Warto zatem dać dziecku do spróbowania kilku różnych produktów – nie bez znaczenia bowiem coraz większą popularność zyskuje filozofia wychowania mówiąca o tym, że „bobas lubi wybór”. Takie próby, to też najlepszy czas na serwowanie pierwszych kaszek dla dzieci. Współcześni rodzice nie są jednak skazani na jeden rodzaj kaszy. Sklepowe półki uginają się od ilości produktów opracowanych specjalnie pod kątem potrzeb dziecięcego organizmu i ich kubków smakowych – sprawdź https://humana-baby.pl/kategoria/kaszki/. Do wyboru są m.in. kaszki bez dodatków – pszenne, ryżowe, gryczane, mieszane, a także wzbogacone jogurtem naturalnym i owocami. Każda z nich idealnie nadaje się jako pełnowartościowy i sycący posiłek. Kilka wersji smakowych to alternatywa dla rodziców małych niejadków – jeśli rodzaj nie będzie dziecku odpowiadał, można zaserwować pozostałe, a któryś z nich z pewnością zasmakuje nawet najbardziej wybrednym maluchom.
Już czas wprowadzić nowe pokarmy do codziennej diety. Ale co, jeśli maluch nawet nie myśli, żeby spróbować czegoś innego niż mleko mamy? A Tobie, rodzicu, wydaje się, że próbowałeś już wszystkich znanych sposobów, żeby jednak przekonać pociechę do kaszki dla dzieci? W wychowaniu dziecka zdarzają się i takie trudności. Jednak na wszystko są skuteczne sposoby. Jeśli maluchowi nie smakuje jeden czy dwa posiłki – być może to jeszcze nie moment na dane smaki. Ale nie warto się zniechęcać - w ich miejsce należy wprowadzać inne produkty. Próby te warto podejmować nie tylko w kwestii owoców, warzyw czy mięsa, ale także w odniesieniu do kaszek. Tu trzeba pamiętać, że nie każdemu dziecku musi smakować jedynie popularna kaszka pszenna. Zamiast niej można zaserwować kaszkę ryżową, gryczaną lub złożoną z mieszanki zbóż. Oprócz tego, można wzbogacić ją także świeżymi owocami – dodadzą one nieco słodyczy i zróżnicują konsystencję dania. Takie niewielkie modyfikacje mogą zdziałać cuda. I nim się obejrzymy maluch z apetytem będzie zajadał się kaszkami, a za chwilę sam sięgnie po kolejne produkty spożywcze, a na które, być może kiedyś, wcale nie chciał spojrzeć!
Materiał zewnętrzny
samaprzyjemnosc.pl